Hizmet-İş Sendikası grevini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, Antalya İnsan Kaynakları AŞ ile sendikaları arasındaki toplu iş sözleşmesinin (TİS) zamanında imzalanmamasından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ndeki grevi sürdürüyor

Güncel 8 Ağustos 2019 19:33
Hizmet-İş Sendikası grevini sürdürüyor
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, Antalya İnsan Kaynakları AŞ ile sendikaları arasındaki toplu iş sözleşmesinin (TİS) zamanında imzalanmamasından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ndeki grevi sürdürüyor.

Belediye binasına 'bu işyerinde grev vardır' yazılı pankart asan az sayıdaki Hizmet İş üyesi sendikalı, gölgesi olan tek ağacın dibine koydukları masanın başında mesai saati boyunca oturup çay içerek kavurucu sıcağa rağmen grevi sürdürüyor. 12 günlük süreçte Muhittin Böcek'in 3 kez eylemcileri uzaktan gözlemlediğini söyleyen sendikalılar makam, şan şöhret istemediklerini sadece geçinebilecekleri ücreti talep ediyor. Başkan Muhittin Böcek'in bir daveti ile bu işin çözülebileceğini inanan sendikalı işçiler sonuç alana kadar grevi sürdüreceklerini vurguladı.

Kaynak : Özge GÜRÜN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...