HİNT DÜĞÜNLERİ PARA YAĞDIRACAK

FUAT ERSOY: HEDEF 100 MİLYON DOLAR

Güncel 13 Mayıs 2019 16:50
HİNT DÜĞÜNLERİ PARA YAĞDIRACAK
-A +A

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE & Wedding Forum- IMWF) yönetici ortağı Necip Fuat Ersoy, "Amacımız 100 milyon dolarlık düğünleri Türkiye'ye getirmek" dedi.

IMWF, Serik ilçesine bağlı Belek turizm merkezindeki Rixos Premium Otel'de başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Antalya Valiliği'nin destekleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliğiyle düzenlenen forumda basını bilgilendirme toplantısında forum ile yüksek bütçeli Hint düğünleriyle ilgili bilgi paylaşımı yapıldı.

'ROKET ETKİSİ YARATACAK'
IMWF yönetici ortağı Necip Fuat Ersoy, "Hindistan ile Antalya arasında kasım ayından nisan ayına kadar ilk defa, kurumsal toplantı grupları ve düğünler için, uçaklı paket tur satışına başlıyoruz. Bu çok önemli bir haber. Hindistan'dan Türkiye'ye akış için bu hava trafiğine ihtiyacımız vardı. Bu paketler düğün ve toplantı gruplarının Türkiye'ye gelmesi için roket etkisi yaratacak ve talebi çok büyütecek. Bunu bugüne kadar kimse yapmamıştı. Sonuçlarını paylaşacağız" dedi.

'AMACIMIZ 100 MİLYON DOLARLIK DÜĞÜNLERİ TÜRKİYE'YE GETİRMEK'
Bu yılki IMWF'ye 20 ülkeden 250 katılımcının geleceğini aktaran Fuat Ersoy, "Bunların büyük kısmı seyahat acenteleri yetkilileri. Burada şu anda 60'ın üzerinde şirket ve toplamda 600 civarında personel görev yapıyor. Türkiye'de şu ana kadar 2 milyon Euro harcayarak, 4 gün boyunca misafirlerini ağırlayan başka bir özel şirket yok. Hindistan'da her yıl 10 bin düğün dışarı çıkıyor. Bir düğün için 500 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında harcama yapılıyor. Amacımız 100 milyon dolarlık düğünleri Türkiye'ye getirmek. Hindistan'da 100 milyon dolarlık düğünleri planlayan şirketler de bizimle. Burada tecrübelerini ve deneyimlerini paylaşacaklar. Biz ilk yılımıza bir düğünle başladık. 2019 yılı bitmeden 20'li rakamlara ulaştık. Hedefimiz her yıl bir önceki yılın en az yarısı kadar büyümek. Hindistan'da elde edebileceğimiz büyük bir pasta payı var. Hintlilerin Antalya'yı tercih etmekteki başlıca nedenleri iklim, servis, oteller ve yemekler. Uçuş mesafesi korkunç uzak değil ve alışıyorlar. Yakın gelecekte Hindistan'dan talebin daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Hindistan'ın ardından en fazla düğün Ortadoğu'dan geliyor" diye konuştu.

ELEKTRONİK VİZE VERİLİRSE HEDEF 1 MİLYON

Türkiye'de yüksek bütçeli Hint düğünleri organizasyonu yapan Inventum Global firmasının yönetici ortağı Bünyat Özpak ise başlatılacak charter uçuşlarla ilgili değerlendirme yaptı. Türkiye'de Hindistan'a vize uygulandığını, Hint vatandaşlarının Schengen, ABD ve İngiltere vizeleri varsa Türkiye'ye direkt gelebildiğini vurgulayan Bünyat Özpak, "Bizim bu koşullarda Hindistan'dan istediğimiz kadar turist getirme şansımız yok. Mesela Fransa, Hindistan'da yılda 6 milyon stiker vize üretebiliyor. Biz özel sektör olarak bakanlıklarla görüşüyoruz. Çin'deki gibi elektronik vize verilirse, 2023- 2024'lerde Hindistan'da çok rahat 1 milyon rakamlarına ulaşacağımızı görebiliyoruz" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...