HESTOUREX provası

Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı HESTOUREX'in üçüncüsü için 26. danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda hedef pazarlar, yaşanan yeni gelişmeler ve fuar kapsamında gerçekleşecek kongreler ele alındı.

Güncel 18 Kasım 2018 17:15
HESTOUREX provası
-A +A

Bu sene üçüncüsü Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olan fuar, katılımcıların proje ve faaliyetlerini tanıtabilecekleri, bir yandan da değişik ülke, bölge ve sektörel konularda düzenlenecek çalıştaylarda bilgi birikimlerini ve kurumsal tecrübelerini diğer kuruluşlarla paylaşılabilecekleri bir platform olma özelliği taşıyor. Dört gün boyunca devam edecek fuar ile Türk turizmini 12 aya yaymak, kitle turizm hareketlerinden ayrı, nitelikli turizm hareketi sağlamak amaçlanıyor.

"165 ÜLKE, 6 BİN ALIM HEYETİ"
HESTOUREX Danışma Kurulu Başkanı Emin Çakmak Sağlık, spor ve alternatif turizm kongre ve fuarında 165 ülkeden 6 bin civarında bir alım heyeti hedeflediklerini belirtti. Çakmak, “Üçüncü HESTOUREX fuar ve kongremizin teması spor turizmi olarak belirlendi ve komşu ülkelerimizden en çok turist gönderen ülke olarak da misafir ülke olarak Rusya'yı belirledik" dedi.

FİKİR BABASI: ÇAVUŞOĞLU
Fuarın Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun destekleriyle ilerlediğini ifade eden Çakmak, “Güçlenerek gidiyor, ülkemizin en önemli ihtiyacı olan katma değeri yüksek turizm çeşitliliğimizin tanıtılması açısından önemli bir platform olarak başlattık. Değerli bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun önderliği ve fikir babalığıyla başlayan 2017'deki bu serüvenimiz devam ediyor"
Fuar, 4-7 Nisan 2019 tarihlerinde Anfaş Antalya Expo Center'da gerçekleşecek.
İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...