Herkes için Manavgat

Manavgat Belediyesi'nin engelli vatandaşların yaşamlarını güzelleştirip, daha da kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler başladı. Merkezden yararlanan öğrenci sayısı 35'i buldu

Spor 22 Ağustos 2019 16:46
Herkes için Manavgat
-A +A

Manavgat Belediyesi'nin engelli vatandaşların yaşamlarını güzelleştirip, daha da kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler başladı. Merkezden yararlanan öğrenci sayısı 35'i buldu.

Geçen mart ayında Ilıca Mahallesi'nde hizmete açılan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi engelli vatandaşlara yeni bir nefes alanı oldu. Engelsiz Yaşam Merkezi'nde el sanatları atölyeleri, müzik atölyesi, ailelerin engelli çocuklarını saatlik olarak bırakabileceği nefes kreşi, beden eğitimi salonu, görme engelli kütüphanesi ve bilgisayar sistemli odalar, Braille alfabesiyle kabartmalı çıktı alabilen yazıcı sistemi, çocuklar için park ve oyun grubu ile mini bocce oyun sahası bulunuyor. Merkezde yaş gruplarına göre ayrılan engelli öğrenciler, grup çalışmaları yapabiliyor. Antalya genelinde faaliyete geçirilen 3. merkez olan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde diğer merkezlerden farklı olarak öğrenciler özel servislerle alınarak merkeze getiriliyor. Ayrıca atlarla yapılan hipoterapinin yanı sıra önümüzdeki günlerde hortikültürel terapinin de (bitkilerle terapi) çok yakında merkezde verileceği belirtildi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...