Herkes haddini bilecek

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) tarafından düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilere, zarf içinde 'abonelik' adı altında para verilmesine sert tepki gösterdi

Güncel 24 Eylül 2018 15:24
Herkes haddini bilecek
-A +A

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) tarafından düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilere, zarf içinde 'abonelik' adı altında para verilmesine sert tepki gösterdi.

Antalya’da faaliyet gösteren bir derneğin basın toplantısında gazetecilere zarf içinde para vermesine, AGC Başkanı Mevlüt Yeni’nin tepkisi sert oldu. KONGED Başkanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 65 yaşındaki yöneticilerinin abonelik işleriyle uğraşmamak için arkadaşlara zarf içinde, tamamen iyi niyetle, bir daha kendileriyle bir araya gelme şansı bulamayacağını düşünerek para verdiğini ve gazetelerine abone olmak istediğini söylediğini ifade etmişti. Konunun gündeme gelmesinin ardından önce sosyal medya üzerinden konuyu gündeme getiren AGC Başkanı Mevlüt Yeni, abone bedelini almayıp zarfı masaya bırakan gazetecileri ödüllendirdiğini açıklamıştı.

BAŞKAN YENİ’DEN SERT TEPKİ

Başkan Yeni, konuyla ilgili yaptıkları araştırmanın sonuçlandığını belirterek, KONGED Başkanı Alveroğlu'nu suçladı. Basın toplantısında zarf içinde gazeteciye para vermenin Antalya basınını rencide eden bir durum olduğunu ifade eden Yeni, şunları söyledi:
“Biz kendilerinden özür beklerken, bizden özür bekliyorlar. Bu ne cürettir? Bu nasıl yaklaşım tarzıdır? Kimdir bunların akıl hocaları? Biz açıklamamızın sonuna kadar arkasındayız, Türkiye’ye örnek olması gerekiyor. Geçmişte de buna benze bir takım çalışmalar yapıldığını görüyorduk. Bu abone çalışması bile olsa doğru bir şey değildir. Ayrıca oraya gelen arkadaşlarımız aboneyle mi ilgileniyorlar? Oraya gelen muhabirlerin aboneyle ne alakası var. Aynı derneğin başkanı kalkıp ‘ben belediye başkanı adayıyım’ diyor, siyaset yapmak üzere toplantı yapıyor. ‘350’ liraya Antalya basınını satın mı alacak? Benim bütün meslektaşlarım her zaman onurludur”

HERKES HADDİNİ BİLECEK
Derneğin yaptığı eylemi şiddetle kınadığını kaydeden Yeni, bu durumu yargıya taşıyacağını ve 2-3 yıllık bir derneğin Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni yargılayamayacağına dikkat çekti. Yeni, “Herkes haddini bilecek. Hiçbir derneğin yöneticisi kendi siyasi istikbali için gazeteciler cemiyetini kullanmaz. Bu haddi onlara vermiyoruz. Kişiler geçicidir, kurumlar bakidir. Bu ahlaki bir şey değildir. Abone olmak istiyorsan gazetelerin reklam sorumlularını çağır ve abone ol. Faturanı al, parasını öde. Muhabirlere niye dağıtıyorsun? Bunda iyi niyet aramak mümkün mü? Sanki zarfın içinde parayı ben dağıttım. Tepki gösteren meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Etik davrandıkları için, tatil ödülü verdik” dedi.

Kaynak : Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...