Her şey vatan için

ŞEHİT NURLANMIŞ, GAZİ ONURLANMIŞ KAHRAMANDIR

Güncel 18 Eylül 2018 15:28
Her şey vatan için
-A +A

Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) Antalya Şube Başkanı Zeynel Abidin Sezer, gazilerin vatanın bağımsızlığı, ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna şehit olmayı göze alarak vatanseverliğin yaşayan abideleri olduğunu söyledi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı Emekli Albay Kıbrıs Gazisi Zeynel Abidin Sezer, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Vatan sevgisinin sembolünün Gaziler Günü olduğunu belirten Başkan Sezer, bugünün Türk milletinin birliği ve bağımsızlığı, vatanın bütünlüğü için canlarını ortaya koyarak gazilik unvanına erişmiş kahramanların günü olduğunu ifade etti.

“VATAN UĞRUNA CAN VERİLENDİR”
Türk milletinin şartlar ne olursa olsun milli birliğinden ve vatanın bütünlüğünden taviz vermemenin mücadelesini, dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla sürdürdüğünü belirten Sezer, “Gaziler Günü, Türk milletinin, askeri polisi jandarması ile birlikte biz gazilerin en onurlu ve mutlu günlerinden birisidir. Bugünün önemi bugünü neden kutladığımızı anlıyorsak önemlidir. Türk milleti 7'den 77'ye kadını erkeği ile bir bütündür. Biz birlikte Türkiye'yiz. Türkiye Cumhuriyeti bizim vatanımız, canımız vazgeçilmez sevdamızdır. Türk milletinin gönlünü imansız, kulağını ezansız, gözünü bayraksız, bedenini vatansız bırakmamak için verdiği mücadelede her zaman milletiyle gururlu devletiyle onurludur. " dedi.

VATAN SİZE MİNNETTAR

Anadolu topraklarının vatana dönüşmesinin şehitlerin ve gazilerin emsalsiz fedakarlıklarının eseri olduğunu belirten Sezer, sözlerini şöyle tamamladı:

"Vatan için canını ortaya koyan, milletini ve ülkesini karşılıksız seven gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür. Bugün gazi olmanın gururu bir kez daha coşku ile yaşıyoruz. Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya gibi birçok yerde vatanın müdafaası için şehit olmuş veya onurlu bir paye olan gazilik makamına ulaşmıştır. Atalarımızdan devraldığımız bu asil toprakları muhafaza eden ve insanlığa Anadolu'nun çiğnenemez olduğunu haykıran bu kahramanlarımızın değerli hatırları, emsalsiz fedakarlıkları, gençlerimize daima rehber olacaktır. Tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum."
 

Kaynak : Esra KÖKSAL, Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

11:17 17 Ağustos 2019
Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

10:53 13 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...