Hemşire adayları sağlık taramasında

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, Korkuteli ilçesindeki kırsal mahallelerde ücretsiz sağlık taraması yaptı

Güncel 14 Ocak 2019 16:50
Hemşire adayları sağlık taramasında
-A +A

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, Korkuteli ilçesindeki kırsal mahallelerde ücretsiz sağlık taraması yaptı.

AÜ Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, Yeşilyayla, Yazır, Büyükköy, Küçükköy, Yelten, Çomaklı, Sülekler ve Bozova mahallelerinde taraması yaptı. Hemşire adayları yaklaşık 4 hafta süren çalışmada 849 çocuğun; kan basıncı, obezite, göz ve saç taramalarını yaptı, sonuçları okul yönetimi ve öğretmenlerle paylaştı. Erişkin sağlık taramalarında ise 927 kişinin kan şekeri, kan basıncı, obezite, depresyon, serviks kanseri ve kolorektal kanser taramaları yapılarak ilgili birimlere yönlendirmeleri gerçekleştirildi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü mobil araçları da eğitimlere ve kanser taramalarına eşlik etti. Bilinçlendirme ve erken tanı için farkındalık oluşturulması amacıyla Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği dersi kapsamında üç yıldır gerçekleştirilen sağlık taramaları, gelecek yıl devam edecek. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...