Hem sağlık hem estetik

Memorial Antalya Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, baş boyun bölgesinde görülen rahatsızlıkların botoksla tedavisi hakkında bilgi verdi

Sağlık 7 Ekim 2019 15:41
Hem sağlık hem estetik
-A +A

Memorial Antalya Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, baş boyun bölgesinde görülen rahatsızlıkların botoksla tedavisi hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, yaşla birlikte oluşan kırışıklıkların, yaşlı, siniri ve yorgun görünüme neden olduğunu, tekrarlayan kas hareketlerinin yol açtığı bu durumun, botoks gibi uygulamalar ile erken dönemde kontrol altına alınabildiğini söyledi. Botoksun yalnızca kırışıklık için değil çene kemiği sorunlarında da kullanıldığını kaydeden Prof. Dr. Şafak, diş sıkma, aşırı tükürük üretme ve ağızdan salya gelmesi gibi sorunların tedavisinde de uygulanabildiğini söyledi. Prof. Dr. Şafak, şöyle devam etti:
"Yüzde istirahat halindeyken de belirginleşmeye başlayan ve yaşlanmanın belirtisi olan çizgilerden kurtulmanın en kolay yolu mimik kaslarının kasılma fonksiyonlarını geçici olarak güçsüzleştirmektir. Özenle seçilmiş bölgelere uygun dozlarda botoks uygulamasıyla olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Botoks yalnızca yüz çizgilerinden kurtulmak için değil, baş ve boyun bölgesindeki pek çok rahatsızlıkta da başarılı bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır."

9 AYA KADAR ETKİLİ OLABİLİR
Botoks uygulamalarının baş ve boyun bölgesinde, ayrıca göz kapağı kasılmaları, şaşılık, migren, yüz felcindeki asimetrilerin düzeltilmesi gibi alanlarda onaylanmış tedavi yöntemlerinden olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şafak, "Botoksun etkisi 3-4 gün içinde başlar ve maksimum etkinliği 4-8'inci haftalarda hissedilir. Botoksun toplam etkinlik süresi 4-6 ay olmakla birlikte çok aktif çalışmayan kas gruplarında ve tekrarlayan botoksenjeksiyonlarında etki 9 aya kadar uzayabilir" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...