HELAL SANA HOCAM

A.Ü. Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Keser, üniversitenin verdiği teşvik ödülünü Akdeniz Anemisi’yle ilgili araştırmada kullanacağını söyledi.

Eğitim 4 Temmuz 2014 18:26
HELAL SANA HOCAM
-A +A

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı, 2010-2012 yılları arasında uluslararası kabul gören dergilerde yapılan tüm yayınların arşivini çıkarttı. Dereceye giren öğretim üyeleri arasında Prof. Dr. İbrahim Keser de yer aldı. Prof. Dr. Keser, son yıllardaki bu çalışmalarıyla AÜ Rektörlüğü Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Yönetim Koordinasyonu'na başvurdu ve 20 bin liralık yayın teşvik ödülü kazandı. Teşvik ödülünü almaktan mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Keser, "Bir araştırıcının istediği tek şey yeni araştırma için yeni bir kaynak temin etmektir. Bir araştırıcının yeni bir araştırma için kaynak bulması, hava ve su bulması kadar önemlidir" dedi.
 
Teşvik ödülü 20 bin lira
Genetik alanında 2010-2012 yılları arasında yaptığı araştırmaların sonuçlarını uluslararası dergilerde yayınladığını anımsatan Prof. Dr. Keser, üniversitenin BAP Koordinasyonu, Bilim İnsanı Yetiştirme ve Teşvik Programı'na başvurduğunu, 20 bin lira teşvik ödülü kazandığını dile getirdi.  Prof. Dr. İbrahim Keser, ödülü ne yapacağı konusunda şunları kaydetti; "Bu ödülü yürütmekte olduğum, belki sonuçları ile bölgemizde ve dünyada yaygın olan Akdeniz anemisi (talasemi) hastalarını kan almaktan kurtaracak bir proje için harcayacağım. Bir arpa boyu olumlu bir sonuç alırsak, bu önemli soruna küçücük katkı sunarsak, asıl o zaman büyük ödülü almış kabul edeceğim." 

Kaynak : DHA

Anahtar Kelimeler : HELAL, SANA, HOCAM,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...