HELAL OLSUN SİZE

Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanılan kıyafet ve ayakkabılar, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürüyor.

Güncel 14 Şubat 2018 11:44
 HELAL OLSUN SİZE
-A +A

Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi örnek bir projeye daha imza attı. Öğrencilerde yardımlaşma ve dayanışma bilinci oluşturmak için çeşitli çalışmalar yapan okul, “Bir sarsıntı Bin El”, “Yetim Kardeş” gibi kendisine ait projelerin yanında çeşitli STK’ların yardımlaşma kampanyalarına da destek vermeye devam ediyor.

“GEBİZLİ BUTİK” YÜZ GÜLDÜRÜYOR
Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin “Gebizli Butik” sloganı ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için ayakkabı, çanta, elbise, giyim ve aksesuar toplandı. Projede velilerden gelen destekler ihtiyaç sahibi öğrencilerle okul içerisinde oluşturulan ve ücretsiz olan mağazada buluşturuluyor. İhtiyaç sahipleri, dilediğini alarak, kimseye derdini anlatmak zorunda kalmadan ve yardım yapanı bilmeden ihtiyaçlarını giderebiliyor.

DURMADAN BÜYÜYEN İYİLİK HAREKETİ
Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Necip Dal, proje ile ilgili olarak, “Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projelerine katılmasını ve destek vermesini çok önemli buluyorum. Bu tür projelere katılarak öğrencilerimiz ihtiyaç sahipleri hakkında farkındalık sağlıyor ve empati geliştiriyor. Özellikle aynı ülkede aynı topraklarda yaşamamıza rağmen ekonomik ve sosyal anlamda farklı yaşam sürdürdüğümüz konusunda öğrencilerimizin bilinçlenmelerini ve yardımlaşma duygularının geliştiğini düşünüyorum” dedi.
Necip Dal, ‘Gebizli Butik Projesi’ üzerinde çeşitli alternatifleri değerlendirerek çalıştıklarını ve en sonunda “verenin alanı, alanın vereni bilmediği; gönül kırmadan rencide etmeden yardım yapmanın imkanlarını bize sunduğu için projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

GÖNÜL ELÇİLERİNE YARDIM ÇAĞRISI
Müdür Başyardımcısı Hüseyin Karagül ise, projede ilk başta 200 öğrencimizin faydalanacağı kapasite ortaya çıktı. Proje ilerledikçe gördük ki milletimizin yüce gönlü sayesinde projeyi tüm imam hatip liselerine hizmet vermeye hazır hale getirebileceğiz. Bizim şartımız şudur: Kendiniz kullanmayacağınız şeyleri değil, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz eşyaları getirmenizdir. Bundan dolayı da ortaya çok güzel bir proje çıktı. Ayakkabı, çanta, elbise, giyim ve aksesuar çeşitlerinin bulunduğu mağazamıza herkesin katkılarını bekliyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAYANIŞMA
Muratpaşa Kız İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hava Ulusoy da, dernek olarak katkı sağladıklarını ve bu projede yer almanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Ulusoy, sosyal sorumluluk projelerine katılmanın, öğrencilerimizin organizasyon yapma, problem çözme ve karar verme becerilerine katkıda bulunduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

KÜÇÜK YÜREKLERDEN BÜYÜK PROJE
Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öncülüğünde gerçekleşen sosyal sorumluluk projesi ile yapılan yardımın ihtiyaç sahiplerine İslami ve insani kaideler gözetilerek ulaştırılmasını amaçlanıyor. Bu nedenle çevreden ve öğrenci velilerinden gelen desteklerle; ihtiyaç sahibi öğrenciler okul içerisinde oluşturulan ve tamamen ücretsiz olan bu mağazadan dilediklerini alarak, kimseye derdini anlatmak zorunda kalmadan ve yardım yapanı bilmeden ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...