HDP'Yİ KAPATACAĞIM

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, HDP’nin kapatılması için her türlü hukuki gerekçenin mevcut olduğunu belirterek, cumhurbaşkanı olması halinde HDP’yi kapatacağını söyledi.

Politika 12 Haziran 2018 15:47
HDP'Yİ KAPATACAĞIM
-A +A

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyeleriyle buluştu. Toplantı Başkanlığını ANSİAD Başkanı Sadi Kan’ın yaptığı toplantıda konuşan Perinçek, dünya ve ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"DEĞİL APOLET, DÜĞME BİLE SÖKEMEZSİN"
Türkiye'nin borç batağının içerisinde olduğunu kaydeden Perinçek, Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin, 2'nci Ordu Komutanı Metin Temel’e yönelik kullandığı “Apoletini sökerim” tartışmasına da katıldı. Perinçek, İnce'ye “Değil apolet sökmek, Türk ordusunun düğmesini dahi sökemezsin”  dedi. Perinçek, “Cumhurbaşkanın bırakalım apolet sökmeyi rütbesini alma yetkisi bile yoktur. Bir cumhurbaşkanın böyle bir görevi yok. Türk ordusuna karşı bir kin kusma ve hınç var. Tayyip Erdoğanların da bir ordu karşıtlığı vardı ama bu kadar pervasız değillerdi. Bu Cumhurbaşkanı iddiası olmayan birinin sözleri” dedi.

PERİNÇEK: TÜRKİYE BORÇ BATAĞINDA
Bedelli askerlik hakkında da konuşan Perinçek, “Mehmetçik demokrasinin güvencesidir. Kimse para için savaşmaz. Mevzu bahis vatansa uğruna ölünür. Herkes Mehmetçik olacak. Bedelli askerlik getirdiğiniz aman bu değerleri öldürüyorsunuz. Vatan açığı kapatılmaz. Bedelli askerlik kültürel ve ideolojik olarak çürümedir, karşısındayız” dedi. Türkiye’nin borç batağında çırpındığını belirten Perinçek, ülkenin borç batağından ancak üretim ekonomisi ile çıkabileceğini söyledi. Perinçek, “Türkiye büyük bir çözüm üretmek zorunda. Türkiye bu borç batağından çıkması ancak üretim ekonomisi ile mümkün. Bu da bir devrimdir” ifadelerini kullandı.

“BEN HDP’Yİ KAPATACAĞIM”
Türkiye’nin vatan bütünlüğünü sağlayacaklarını kaydeden Perinçek, “Türkiye'de barış kucaklayarak gelmiyor. FETÖ'yü kucaklayarak, PKK'yı kucaklayarak bir barış yok! Türkiye'nin önünde HDP'yi meclise sokarak bir barış yok. Biz bunu yaşadık, açılım dendi Kürt açılımı. O açılım süreçlerinde hendekler kazdılar, mayınları döşediler. Amerika'nın silahlandırdığı bir terör örgütüyle barışçı yoldan bir çözüm yoktur. Onu Cumhurbaşkanı yardımcısı yaparak hükumete gelip sokarak bir çözüm yoktur. Türk Ordusu Afrin'e girdiği zaman HDP havlu attı. Oyları yüzde iki, üçe düşmüş olan HDP'yi meclise sokacağız diye uğraşıyorlar, HDP'siz olmaz diyerek, Tayyip Erdoğan'ı devirmek için HDP ile beraber olmak zorundayız algısı yaratılıyor, 60-70 tane HDP Milletvekili gelirse Tayyip Erdoğan yıkılırmış. Hepiniz yıkılırsınız. HDP’yi kapatacağız. HDP ile Tayyip Erdoğan'ı yıkma projesi yapanlar Türk Milleti'ni kaybederler” diye konuştu.
Perinçek ayrıca, Cumhurbaşkanı olduğu takdirde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye başkan yardımcılığı teklif edeceğini de sözlerine ekledi.

Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...