HDP’de Taşer dönemi

Halkların Demokratik Partisi Antalya İl Örgütü 2'nci Olağanüstü Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongre sonunda Muhsin Taşer yeni HDP İl Başkanı oldu

Politika 3 Aralık 2018 16:51
HDP’de Taşer dönemi
-A +A

Halkların Demokratik Partisi Antalya İl Örgütü 2'nci Olağanüstü Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongre sonunda Muhsin Taşer yeni HDP İl Başkanı oldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya İl Başkanlığı'nın 2'nci Olağan Kongresi partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye HDP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, siyasi parti ve STK temsilcilerinin yanısıra çok sayıda partili katıldı. Divan Kurulu'nun belirlenmesinin ardından konuşan HDP Antalya İl Eş Başkanları Cevdet Çağlar ve Songül Şarklı, başkanlık yaptıkları dönemde partililerin verdiği desteğe teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi. Şarklı, yaklaşmakta olan 31 Mart Yerel Seçimleri'nde kazanacakları belediyeler ile iktidarın gücünü zayıflatacaklarını belirtti.

HEDEF 150 BELEDİYE
HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ise geçtiğimiz günlerde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması yönündeki kararının ardından mahkemenin tahliye kararını reddetmesini değerlendirdi. Bülbül, AİHM'nin kararının tartışılması için verilmediğini belirterek, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararı tartışılsın diye verilmedi. Karar uygulansın diye verildi. Ne yaparsanız yapın Selahattin Demirtaş'ı bırakmak zorundasınız" dedi. Yaklaşmakta olan yerel seçimlerede değinen Bülbül, kayyum atanan belediyeler başta olmak üzere en az 150 belediyeyi kazanacaklarını söyledi. Bülbül ayrıca oy potansiyellerinin yüksek olduğu bölgelerde de ittifak yapmaya hazır olduklarını belirtti.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Olağanüstü Genel kurulda konuşan HDP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç ise Antalya'nın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirtti. Oluç'ta AİHM kararının uygulanmamasına değinerek kararın uygulanmak zorunda olduğunu vurguladı. 24 Haziran'da HDP'nin elde ettiği sonuçla 31 Mart Yerel Seçimleri'nde de başarılı olacağını belirten Oluç, "31 mart bizler için sadece bir yerel seçim değildir. Demokrasi ve hukuk referandumudur. 102 belediyemizin 95'ine kayyum atandı. 31 Mart'ta kayyum atanan belediyeler başta olmak üzere, 140 veya 150 belediyeyi alacağız" ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde HDP Antalya İl Başkanlığı'na Muhsin Taşer seçilirken, yönetim kurulunda ise Remziye Zengin, Mepmed Ali Yavuz, Nigar duru, Vural Köse, İlkin Manya, Eyüp Uşma, Gönül Ak, Hacı Tekmenuray, Hamide Yiğit, Osman Metindir, Birgül Demirel, Değer Yorgun, Zilan Esen, Mustafa Kemal Özer ve Hülya Hasbay görev aldı.

Kaynak : Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...