Hayata yeniden merhaba

KAZAK HASTA ŞİFAYI ANTALYA'DA BULDU

Sağlık 30 Ocak 2019 17:54
Hayata yeniden merhaba
-A +A

Kazakistan Almatı Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Raya Zhumagazina (61), Memorial Antalya Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan'ın yaptığı başarı ameliyat ile vücudundaki kanserli kitlelerden kurtuldu.

Kazakistan Almatı Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Raya Zhumagazina, 2 ay önce yolda yürürken bir anda şiddetli karın ağrısı nedeniyle olduğu yere yığıldı ve ambulansla en yakın hastaneye götürüldü. Ultrason ve tomografi sonucu pankreas ve dalağında kitleler tespit edildi. İlerlemiş evre pankreas kanseri olduğu belirlenen Zhumagazina'nın, ameliyata alındı. Ancak ameliyat, kitlelerin damara yapışık olması nedeniyle tamamlanamadı.

TÜRK DAMADI DEVREYE GİRDİ
Zhumagazina'nın Türk damadı, Türkiye'de bu cerrahinin yapılabileceği merkezleri araştırmaya başladı. Aile, internette de yaptıkları araştırmalar sonucunda Prof. Dr. Alihan Gürkan'a ulaşmaya karar verdi. Raya Zhumagazina, Antalya'da yaşayan dünürüne, yapılan tetkiklerin sonuçlarını gönderdi. Prof. Dr. Gürkan, sonuçları konseyde görüştükten sonra hastanın bir an önce ameliyat için gelmesi gerektiğini iletti.
Ülkesinden ameliyat olmak için Antalya'ya gelen Raya Zhumagazina, yaşadığı süreçle ilgili şunları söyledi:
“Okula giderken bir anda canım o kadar yandı ki çok korktum. Durumumu öğrendiğimde bir de ameliyatın yapılamadığını söylediklerinde çok üzüldüm. O sırada başka bir seçeneğim olabileceğini düşünemedim. Dmadım internette araştırdı, benim bir yakınım tavsiye etti ve böylelikle Prof. Dr. Alihan Gürkan'ın varlığından haberimiz oldu. Alihan Hoca'ya açık açık bu ameliyatı yapıp yapamayacağını sordum yoksa ameliyata hiç girmeyeceğimi söyledim. Fakat hocamız bana o kadar güven verdi ki hiç tereddüt hissetmedim, tüm kitlelerin alınacağından emindim. Buraya gelmekle çok doğru bir karar verdim." 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...