HASTANE ÖNÜNDE ŞİDDET PROTESTOSU

Geçtiğimiz günlerde 1 sağlık çalışanı ve 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edildiği iddialarının ardından dün doktorlar hastane önünde yaşananları protesto etti.

Güncel 24 Aralık 2018 14:47
HASTANE ÖNÜNDE ŞİDDET PROTESTOSU
-A +A

Geçtiğimiz günlerde 1 sağlık çalışanı ve 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edildiği iddialarının ardından doktorlar hastane önünde yaşananları protesto etti.
 
Geçtiğimiz gün Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde meydana gelen 1 sağlık personeli ve 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edilmesi olayının ardından dün hastane önünde doktorlar tarafından yaşananlar protesto edildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan Antalya Tabip Odası'na bağlı doktor ve sağlık çalışanları üzerinde 'Sağlıkta şiddet sona ersin' yazılı pankart ve 'Yaşatmak için yaşamak istiyoruz' yazılı dövizler açtı. Hastane önünde toplanan doktorlara çevrede bulunan vatandaşlar da destek verdi. Hekimler ve sağlık çalışanları açısından şiddete maruz kalmanın mesleki bir risk olmaktan çıktığını belirten Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Naci İşoğlu, "Bu durum doğrudan hayatımızı tehdit eden daha da ötesi canımızı alabilecek dereceye kadar varmış hatta canlarımızı alan bir noktaya gelmiştir" dedi.
 
Bir kez daha yemin ettiler
Hekimler ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artarak devam ettiğini belirten İşoğlu, "Hekimler ve diğer sağlık çalışanları tüm fiziksel, özel saldırılara ve en acı boyutuyla ölümlere rağmen görevini yapmaya devam etmektedir. Bizler tüm bunlara rağmen toplumun sağlığı için meslek ilkelerimiz doğrultusunda çaba göstermeye devam edeceğiz. Bizler sizlerden sadece meslek olarak farklıyız. Biz fiziksel ve sözel saldırıya uğramak hatta öldürülmek için mesleğimizi seçmedik ve mesleğimizin andını okumadık. Yeni hekim ölümlerinin yaşanmaması, şiddetin bugünkünden daha yukarı tırmanmaması için her zamankinden daha fazla TBMM'nin sorumluluk üstlenmesi gerekmektedir. Hayatın her alanında olması gerektiği gibi sağlıkta da şiddet sona ersin" ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından doktorlar hep birlikte Hekimlik Yemini etti.Kaynak : Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...