Halkevleri’nden örnek etkinlik

Antalya Halkevleri tarafından 'Okumak Özgürleştirir' sloganıyla düzenlenen kitap bağış ve okuma etkinliği şair ve yazar Özlem Şahin'in katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Hakan Yeşilyurt'ta şarkılarıyla anıldı

Güncel 11 Şubat 2019 18:38
Halkevleri’nden örnek etkinlik
-A +A

Antalya Halkevleri tarafından 'Okumak Özgürleştirir' sloganıyla düzenlenen kitap bağış ve okuma etkinliği şair ve yazar Özlem Şahin'in katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Hakan Yeşilyurt'ta şarkılarıyla anıldı.

Antalya Halkevleri 'Okumak Özgürleştirir' sloganıyla kitap bağışı ve okuma etkinliği düzenledi. Etkinliğe 24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya Milletvekili Adayı olan şair ve yazar Özlem Şahin katıldı. Etkinliğe katılan vatandaşlar tarafından çok sayıda kitap yeni sahiplerine ulaştırılmak üzere toplandı. Şahin 2001 yılında ilk şiir kitabını çıkardığını, ardından bir roman çıkardığını ve son olarak da kardeşi ile birlikte Hacı Bektaşi Veli'nin hayatını anlatan ortak bir kitap yazdıklarını belirtti.

YEŞİLYURT ANILDI

Şiir kitaplarının artık eskisi kadar basılmadığını ve insanlar tarafından okunmadığını belirten Şahin, "Dünya'da okuma oranında şu anda 83'üncü sıradayız. İnsanlar kitap kokusundan artık uzaklaştı. Ben 18 yıldır kitaplarımı kendim bastırıyorum ve sırt çantama doldurduğum kitaplarımla kafeleri geziyorum. İnsanları okumaya teşvik etmek için birebir yüz yüze görüşmeler yaparak yaklaşık 100 bin okuyucuya ulaştım" dedi.
Özlem Şahin son olarak kitaplarında yer alan şiirlerden etkinliğe katılan vatandaşlara okudu.

Programın son bölümünde ise geçtiğimiz gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hakan Yeşilyurt şarkılarıyla anıldı.

Kaynak : Esra Köksal

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...