Gül: Az maliyetle çok iş yapıyoruz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Kendi işini kendisi yapan, az maliyetle çok iş yapan belediye olma çabamız tüm hızıyla devam ediyor" dedi

Güncel 6 Aralık 2018 16:08
Gül: Az maliyetle çok iş yapıyoruz
-A +A

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Kendi işini kendisi yapan, az maliyetle çok iş yapan belediye olma çabamız tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

Kemer'e bağlı Kuzdere Mahallesi'nde kurulan Kemer Belediyesi Taş Fabrikası'nda günde ortalama 1500 parke taşı, kaldırım taşı ve bordür taşı üretiliyor. Fabrikada üretilen bu taşlarla Kemer'in tüm mahallelerindeki malzeme ihtiyacı karşılanıyor. 2012 yılında faaliyete başlayan fabrika ek ünitelerle büyütülerek bugünkü halini aldı.

YARI FİYATINA MAL OLUYOR
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Kemer Belediyesi Taş Fabrikası uzun vadeli yatırımlarımızdan birisidir. Ürettiğimiz taşları piyasa fiyatının yaklaşık yarısına mal ederek önemli tasarruf sağlıyoruz. Taş Fabrikası'nın hemen yanına kurulan Beton Üretme İstasyonu'nun da Kemer için önemli yatırım olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Gül, "Kendi betonumuzu üretmeliyiz ki daha az maliyetle hizmetin en iyisini verelim. Son teknolojiyi barındıran ve bilgisayardan kumanda alan beton santralimizi kurduk. Bu sayede köprülerde ve menfezlerde kullanılan betonları Antalya merkezden almak zorunda kalmıyoruz. Kendi beton santralimizden gelen malzemeyle imal ediyoruz. Bu tesisimizde de yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyoruz" diye konuştu. 

KUM ELEME TESİSİ
Öte yandan Gül, Arslanbucak Hizmet Alanı'na kurulan Kemer Belediyesi Kum Eleme Tesisi'nde ise belediye hizmetlerinde kullanılan kum üretilerek önemli bir tasarruf sağlandığını söyledi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...