Görme engelli sporcular Başkan Türel'i ziyaret etti

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve Sporcusu Özgür Koca Kulüp sporcuları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

Güncel 1 Aralık 2018 13:09
Görme engelli sporcular Başkan Türel'i ziyaret etti
-A +A

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve Sporcusu Özgür Koca Kulüp sporcuları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.


Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü üyeleri mücadele ettikleri 8 branşta gösterdikleri başarılar sonucu aldıkları kupaları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti. Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve sporcusu Özgür Koca, Başkan Türel'in engellilere yönelik yaptığı hizmetlerle onur duyduklarını belirtti. Özgür Koca, "Görme engelli sporcular olarak Antalya'mızı temsil etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Engellilere yönelik çıkan yasalarla bizlerde başarı kazanmaya başladık. Engelliler spor yapar mı derlerdi. Evet yapar. Yeter ki fırsat verilsin. Biz 8 branşta yarışıyoruz. Ailelerin utandığı çocuklar bugün bizlerle gurur duyuyor. Kazandığımız kupalarla mutluluk duyuyorlar. Bizler engelli sporcular olarak gücümüz yettiği kadar mücadele edeceğiz. Sizden destek istiyoruz. Bizim yanımızda olursanız söz veriyorum Antalya'da köy köy gezip görme engelli spor yapmayan kimse kalmayacak. Bize bu konuda destek verin" dedi.
 
DESTEK VERECEĞİZ


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de görme engelli sporcuların ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Muhteşem başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Görme engellinin nasıl atletizm, futbol, yapacağını gösteriyor olmanız son derece önemli. Bu faaliyetleriniz ötesinde aldığınız başarılar bizi gururlandırdı, onurlandırdı tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli spor alanı ile ilgili takımlarımız var. Onların faaliyetleri bize büyük moral verdi. Sizin çalışmalarınızı en iyi şekilde destekleyeceğimizi ifade etmek isterim. Bundan sonraki süreçte sizin daha da başarılı olmanız için elimizden geleni yapacağız. Antalya'da spor yapmayan görme engelli bırakmayacağız dediniz bu sözünüz şampiyonluğunuz kadar beni heyecanlandırdı. Büyük bir gurur duydum. Her zaman destek olacağız" dedi. Başkan Türel ve görme engelli sporcular daha sonra birlikte fotoğraf çektirdi.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...