GENÇ MÜSİAD'LILAR UGİK'TE BULUŞUYOR

Yurtiçi ve yurtdışından önemli bir katılımın beklendiği Genç MÜSİAD Başkanları 6. Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi, 24 Kasım 2018 (CNR EXPO 3.HALL) tarihinde “İşin başında gençler var” sloganıyla hayata geçirilecek.

Güncel 30 Ekim 2018 16:35
GENÇ MÜSİAD'LILAR UGİK'TE BULUŞUYOR
-A +A

Yurtiçi ve yurtdışından önemli bir katılımın beklendiği Genç MÜSİAD Başkanları 6. Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi, 24 Kasım 2018 (CNR EXPO 3.HALL) tarihinde “İşin başında gençler var” sloganıyla hayata geçirilecek.

Türkiye şube başkanları ile aralarında Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kanada, Kuveyt, Bosna Hersek ve Filistin'in yer aldığı farklı ülkelerin Genç MÜSİAD başkanları, "6. Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi'nde bir araya geliyor.

'GELECEK' İÇİN BULUŞACAKLAR
Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Kökcen, "17. MÜSİAD Expo" kapsamında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi'nin (UGİK), geleceğin iş insanlarını, girişimci ve sanayicilerini bir araya getireceğini ifade etti.

YOĞUN BİR KATILIM OLACAK
Başkan Mehmet Kökcen, yurt içi ve yurt dışından önemli bir katılımın sağlanacağı kongrede, "dijital para, inovasyon ve kurumsallaşma, dönüşen dünyada ekonomi ve geleceğin meslekleri" konularının öne çıkacağını belirterek, firmalaşan girişimcilik modellerinin ele alınacağı kongrede, gelecek vadeden yeni projelere de fon oluşturulmasının hedeflendiğini söyledi.

“İŞİN BAŞINDA GENÇLER VAR”
Kökcen, yurtiçi ve yurtdışından yoğun katılımcının beklendiği kongrenin, bu yıl 24 Kasım'da CNR Expo 3. Hall'de, "İşin başında gençler var" sloganıyla hayata geçirileceğini belirterek, "Gençlik, Girişimcilik ve Bilgi Ekonomisi" ana teması çerçevesinde birçok alt başlığın konuşulacağı kongrede, yeni nesil girişimci fikirlerin değerlendirilmesi ve yatırım yapılabilecek projelerin öne çıkartılmasının hedeflendiğini kaydetti.

GENÇ MÜSİAD HAKKINDA
Geleceğin iş adamlarını ve MÜSİAD üyelerini yetiştirmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini gençlerle paylaşmak amacıyla MÜSİAD Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, 2002 yılında kuruldu. MÜSİAD bünyesinde genç, inançlı, erdemli, liyakatli, kararlı ve heyecanlı bir grup genç tarafından başlatılan Yurtiçi ve yurtdışında çalışmalarına hızla devam eden Genç MÜSİAD, bugün dünya çapında 4250 üyesiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

UGİK’İN TARİHİ HAKKINDA
MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2008 yılında gerçekleştirmiş olduğu birçok eğitim seminerleri sonrasında, bu seminerleri bir kongreye taşımak amacıyla yola çıkmıştır. Türkiye’deki genç girişimcilerin ve işadamlarının adresinin Genç MÜSİAD olması gerektiği hedefini gözeterek, Türkiye’de bir ilki başarmış; Ulusal Genç Girişimcilik Kongresi’ni gerçekleştirmiştir. Kongreye, Afrika ve Amerika kıtası dâhil olmak üzere 70 ülkeden 500’ü aşkın genç girişimcinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından 1200’ü aşkın genç girişimci katılım sağlamıştır.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FIRSAT
Girişimciye Destek Proje Yarışması'na yapılan başvurular ön eleme ve iki yarı final aşamasında değerlendirilecek olup, finalde, jüri karşısına çıkacak projeler belirlenecek. Finale kalan 6 girişimcinin yapacağı sunumlar sonunda seçici jüri ve salonda bulunanların oylarıyla birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek. İlk üçe giren yarışmacıların ödüllendirileceği yarışmada ilk 10'a giren projelere, "fonluyoruz.com" kitle fonlaması platformunda yer verilecek ve fonlama imkanı tanınacak. İlk yirmiye giren projeler, MÜSİAD Expo Fuarı'nda yer alacak yerli ve yabancı yatırımcılarla bir araya gelme fırsatı yakalayacaklar.
 


Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...