Gaziler onuruna yemek

Antalya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Antalya Garnizon Komutanlığı'nda gaziler onuruna yemek verildi.

Güncel 20 Eylül 2018 17:24
Gaziler onuruna yemek
-A +A

Antalya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Antalya Garnizon Komutanlığı'nda gaziler onuruna yemek verildi.

Antalya Valiliği ev sahipliğindeki yemeğe, Vali Münir Karaloğlu, Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tuncay Polat, Başsavcı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı Zeynel Abidin Sezer ve Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik katıldı.
Gazi ve gazi yakınlarının katıldığı yemekte birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Yemeğin ardından İl Müftüsü Osman Artan eşliğinde dua edildi. Vali Karaloğlu, “Bu ülkede ay yıldızlı, al bayrağımız sema da nazlı nazlı dalgalanıyorsa, ezanımız 5 vakit özgürce minarelerimizde okunabiliyorsa, ülkemizin her santimetre karesinde eşit hür bir şekilde özgürce nefes alabiliyorsak, bunu aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz” dedi.

“DOĞRU İLE EĞRİNİN MÜCADELESİ”
Toprakları vatan kılmanın ve toprakları vatan tutmanın kolay olmadığını vurgulayan Karaloğlu, “Mücadelemize hala devam ediyoruz. Artık silahla topla, uçakla değil, bugün kültür emperyalizmi, ekonomik saldırılarla geliyorlar. Ülkemizde ekonomik kriz yok ama büyük bir ekonomik saldırı var. Saldırılarla mücadelemiz, kıyamete kadarda devam edecek. Hakla batıl, doğruyla eğrinin mücadelesi mutlaka devam edecek” diye konuştu.

15 TEMMUZ VURGUSU

Vali Münir Karaloğlu, “Eskiden silahla, topla geliyorlardı bugün ekonomik saldırıyla geliyorlar. Ecdadımız nasıl bu toprakları korumak için şehit ve gazi olduysa, bizler de vatanımızı korumak için şehit olmaya, gazi olmaya hazırız. 15 Temmuz gecesi darbe değil, işgal girişimine karşı hep birlikte karşı durduk. Bu duygularla dünyadan göçen şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. 

Kaynak : DHA, İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...