Gazeteci Geçgel’e alçak saldırı

Antalya'nın başarılı spor gazetecisi Koray Geçgel, kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi, gazeteci Geçgel’e yönelik saldırıyı lanetleyerek, elim olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını bildirdi

Spor 14 Ağustos 2018 14:10
Gazeteci Geçgel’e alçak saldırı
-A +A

Antalya'nın başarılı spor gazetecisi Koray Geçgel, kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi, gazeteci Geçgel’e yönelik saldırıyı lanetleyerek, elim olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını bildirdi.

Olay, önceki gün Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kale Çizgisi programına katılmak için Koza TV stüdyosunun önüne gelen gazeteci Koray Geçgel’e kimliği belirlenemeyen bir kişi adres sorma bahanesiyle yaklaşıp saldırıda bulundu. Saldırının ardından hastaneye kaldırılan Koray Geçgel’in vücudunda morluklar ve kırıklar olduğu tespit edildi. Saldırı sonrası suçluların ve azmettiricilerin yakalanması için suç duyurusunda bulunan Koray Geçgel’in avukatlarının saldırının yapıldığı yerde kamere kayıtlarını olduğu ve emniyete teslim ettikleri belirtildi. Geceyi hastane kontrol altında geçiren Koray Geçgel’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırının ardından Kale Çizgisi Programı iptal edilirken, geçen haftaki program banttan yayınlandı.
Polis, saldırganın kimliğinin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.

TSYD'DEN ÇİRKİN SALDIRIYA KINAMA

Olayın ardından, Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şubesi, gazeteci Koray Geçgel’e yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üyemiz gazeteci Koray Geçgel’e yapılan fiziksel saldırı ve darp haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bilinmesini isteriz ki; alçakça yapılan bu saldırılar mesleğini icra eden hiçbir arkadaşımızı yıldıramayacaktır. Bu hain saldırı sadece meslektaşımız Koray Geçgel’e değil, tüm gazetecilere yapılmıştır. Kimliği belirlenemeyen saldırganın yaptığı bu insanlık dışı davranışı lanetliyor ve bu kişinin bir an önce yakalanarak yüce Türk adaletine teslim edilmelerini diliyoruz. Bu elim olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz ve başta spor gazetecileri olmak üzere bu konuda tüm meslektaşlarımızın da yanımızda olacağına inanıyor, meslektaşımız ve üyemiz Koray Geçgel’e acil şifalar diliyoruz.
 

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...