Filenin Akrepleri sezona hazır

Geçtiğimiz yıl altyapısı oluşturulan ve bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu Bayan Voleybol 2. Ligi'nde mücadele edecek olan Antalyaspor Voleybol takımı düzenlenen imza töreni ile tanıtıldı

Spor 12 Eylül 2018 18:02
Filenin Akrepleri sezona hazır
-A +A

Geçtiğimiz yıl altyapısı oluşturulan ve bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu Bayan Voleybol 2. Ligi'nde mücadele edecek olan Antalyaspor Voleybol takımı düzenlenen imza töreni ile tanıtıldı.

Geçtiğimiz yıl altyapısı oluşturulan ve çoğunluğunu yaşları 15 ile 24 arasında değişen Antalya'da eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu Antalyaspor Bayan Voleybol Takımı, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, A takımın bölgesel ligde kazandığı şampiyonluk ile 2'nci lige yükseldiğini belirterek, "Kulüp bünyesindeki voleybol şubesi A takımının 2. Lig'de mücadele etmesinin yanı sıra alt yapılarda da 5 takımı müsabakalara katılacak. Antalyaspor Bayan Voleybol Takımı, geçtiğimiz yıl bölgesel ligde yaşadığı şampiyonluk ile 2'nci lige yükseldi. Genç kadro ile mücadele edeceğiz. Yaş ortalaması 18,7. Geçen seneki kadromuzdan 4 oyuncu var. Antalya'daki voleybol kulüplerinin alt yapılarından transferlerimiz oldu. Bu yıl genç kadromuzla ligde deneyim kazanıp, gelecek yıllarda voleybolda Antalya'yı en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz" dedi.

İLK MAÇ EVİMİZDE SÖKE’YLE

Bayan Voleybol Takımı'nın ilk maçına 7 Ekim tarihinde Antalya 10 Bin Kişilik Spor Salonu'nda Söke Voleybol'a karşı oynayacağını belirten Tanır, 10 Ekimde ise Kepez Belediyespor ile karşılaşacağını söyledi. Daha önce Antalyaspor Derneği Genel Kurulu'nda aday olmayacağını açıklayan Tanır, Antalyaspor A.Ş. Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün Antalyaspor Kulübü Derneği'ne başkan adaylığını açıklamasının hayırlı olmasını diledi.

TÜM BRANŞLARDA BAŞARI VURGUSU
Toplantıda konuşan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ise voleybol şubesinin elde ettiği başarının diğer branşlara örnek olması gerektiğini söyledi. Öztürk, Antalyaspor Bayan Voleybol Takımı'nın genç oyuncularla 2'nci Lig'e yükselme başarısının futbol şubesi dahil kulüp bünyesindeki diğer branşlarda da uygulanmak isteneni model olduğunu belirtti.

“İNANDIĞIM İÇİN ADAY OLDUM”
Başkan Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı'na adaylığı hakkında ise "Sistemsel doğruluğuna inandığım için aday oluyorum.  Antalya'yı, kulübü temsil eden değerli kişilerin bulunduğu bir yapı dernek. Dernek ve A.Ş. başkanı aynı isim olmalı" dedi. Öztürk ayrıca, dernek başkanlığına seçilmesi durumunda Nafiz Tanır'ın deneyimlerinden faydalanmak istediğini belirtti. K
Konuşmaların ardından bu sezon Türkiye Voleybol Federasyonu Bayan Voleybol 2. Ligi'nde mücedele edecek olan Antalyaspor Bayan Voleybol Takımı oyuncuları imza atarak basına tanıtıldı.

Takımın yaş olarak en büyüklerinden ve en tecrübeli isimlerinden birisi olan takım kaptanı Svetlana Uncu, geçen sene emek vererek başarılı olduklarını bu sene de başarılarını devam ettireceğine inandıklarını söyledi.

Oyunculardan Yeliz Kahraman da ligde daha iyi sıralarda olmak istediklerini söyledi.
 
 
 
Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2'nci Ligi'nde mücadele edecek Antalyaspor'un sporcuları düzenlenen törende tanıtıldı.
Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Antalyaspor Kadın Voleybol Takımı, bu sezon Kadınlar 2'nci Lig'inde mücadele edecek. Yeni sezon öncesi Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen törende kadın voleybol takımı sporcuları tanıtıldı. Etkinlikte konuşan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, kulüp bünyesindeki voleybol şubesi A takımının 2'nci Lig'de mücadele etmesinin yanı sıra altyapılarda da 5 takımın müsabakalara katılacağını söyledi. A takımının bölgesel ligdeki şampiyonluğuyla 2'nci Lig'e yükseldiğini vurgulayan Tanır, "Genç kadro ile mücadele edeceğiz. Yaş ortalaması 18,7. Geçen seneki kadromuzdan 4 oyuncu var. Antalya'daki voleybol kulüplerinin altyapılarından transferlerimiz oldu. Bu yıl genç kadromuzla ligde deneyim kazanıp, gelecek yıllarda voleybolda Antalya'yı en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

KADIN VOLEYBOL TAKIMI TANITILDI
Nafiz Tanır, voleybol takımının ligdeki ilk maçının 7 Ekim'de Söke Voleybol ile Antalya Spor Salonu'nda oynayacağını dile getirdi. Tanır, Ali Şafak Öztürk'ün Antalyaspor Kulübü Derneği'ne başkanlığının açıklamasının hayırlı olmasını diledi.

"İNANDIĞIM İÇİN ADAY OLUYORUM"
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de voleybol şubesinin genç oyuncularla başarı kazanmasının futbol şubesi dahil kulüp bünyesindeki diğer branşlarda da uygulanmak istendiği model olduğunu söyledi. Başkan Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı'na adaylığı hakkında ise "Sistemsel doğruluğuna inandığım için aday oluyorum. Dernek, Antalya'yı, kulübü temsil eden değerli kişilerin bulunduğu bir yapı.Tanır'ın deneyimlerinden faydalanmak isterim" dedi. DHA

Kaynak : Faruk ÇELİK Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...