EŞ ZAMANLI OHAL İSYANI

CHP ANTALYA'DAN OHAL'E KARŞI OTURMA EYLEMİ

Güncel 16 Nisan 2018 15:45
EŞ ZAMANLI OHAL İSYANI
-A +A

 CHP, yedinci kez uzatılacak OHAL’i protesto etmek için tüm yurtta oturma eylemi düzenledi. Oturma eylemine, sendikalar ve sivil toplum örgütleri de destek verdi

CHP'liler Türkiye'nin dört bir yanında OHAL'e karşı oturma eylemi gerçekleştirdi. Değişik kentlerin merkezlerinde "OHAL değil, demokrasi istiyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen oturma eylemlerinde, OHAL'e son verilmesi ve baskıcı politikaların son bulması talebi dile getirildi. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan CHP'lilere, Antalyalılar ve sivil toplum örgütleri de destek verdi.

OHAL'E KARŞI OTURMA EYLEMİ
Yaklaşık bir saat süren oturma eylemine CHP genel başkan yardımcıları Çetin Osman Budak ve Gamze Akkuş İlgezdi'nin yanısıra CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın da katıldı. OHAL'e karşı dövizler taşıyan grup, sloganlar atarak OHAL'in kaldırılmasını istedi. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin kişilik grup adına basın açıklaması okuyan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, OHAL'in bardağı taşırma noktasına geldiğini söyledi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
Kumbul, OHAL'in halkın iradesine yönelik olduğunu belirterek, “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştiren yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir" dedi.

Çetin Osman Budak ve Gamze Akkuş İlgezdi de OHAL'in kaldırılması çağrısında bulunan açıklamalar yaptı. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Emniyet bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, yaklaşık bir saatlik oturma eylemenin ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak : Serçin ÇILDIR, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...