ERMENEK BİLDİĞİNİZ GİBİ

Muratpaşa Belediyesi'nin Ermenek Mahallesi'ndeki 139 parselin satış ihalesi, taraflar arasında çıkan kavga nedeniyle ertelendi. İhalede, bir kadın evini alamayacağı endişesiyle sinir krizi geçirdi.

Güncel 12 Nisan 2018 16:35
ERMENEK BİLDİĞİNİZ GİBİ
-A +A

Muratpaşa Belediyesi'nin Ermenek Mahallesi'ndeki 139 parselin satış ihalesi, taraflar arasında çıkan kavga nedeniyle ertelendi. İhalede, bir kadın evini alamayacağı endişesiyle sinir krizi geçirdi.

Ermenek Mahallesi’nde yaşanan mülkiyet sorununun ortadan kaldırılması amacıyla Muratpaşa Belediyesi bazı arsaları, arazi ve parselleri, açık teklif usulüyle satışa çıkardı. Daha öncede olayların yaşandığı Ermenek İhalesinin 8'inci turu 4 güne bölünerek Değirmenönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 3 gündür sakin bir şekilde devam eden 139 parselin ihalesi tamamlanırken, üzerinde gecekondu, bahçe, sera ve az sayıda ticari alan bulunan 32 parselin ihalesine gidildi. Dün sabah 09.30’da başlayan ihale öncesinde polis ve çevik kuvvet güvenlik önlemi aldı.  Ermenek sakini vatandaşlar, arazi için ihaleye dışarıdan giren vatandaşlar olduğunu ve komşularının da kendi evlerinin bulunduğu parselin ihalesine girdiğini iddia ederek zabıta ekiplerine ve polise tepki gösterdi.

BU İŞTE BİR ŞÜPHE VAR

Daha önceki ihalelerde herhangi bir sorun yaşanmamasın rağmen kendisinin de alınmasına karşın bu ihalede içeri alınmadığını öne süren Ermenek Mahalle Muhtarı Hüseyin Elmalı, "Ermenek mahalle muhtarını dahi komisyon ve zabıta içeriye almıyor. İçeriye giren vatandaşlar nasıl girdi. Bu işte bir şüphe var. Evlerimizi almak isteyen bu vatandaşlar helikopterle mi girdi binaya? Benim muhtar olarak dahi içeri girmeme zabıtalar engel oluyor" dedi. İhale alanındaki vatandaşlardan bir tanesi ise, "10 Nisanda bir açıklama yaptı. Dedi ki İstanbul'da oturan gecekonduların 50 yıldır içerisinde oturan gecekondu sahiplerine verilmesi gerekir. Fakat her ne hikmetse Muratpaşa'da bu uygulanmıyor. Muratpaşa hangi partinin belediyesi, çıkıyorlar yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar. Çıkıyorlar Atatürkçüyüz diyorlar, Atatürkçü insan rantın yanında değil, ezilenin yanında, halkın yanında olur. Kepez'de de ihaleler oldu, hangi birisinde polisle halk karşı karşıya geldi, hangisinde ihaleler ranta teslim edildi" ifadelerini kullandı

40 YILLIK EVİNİ KAYBEDECEĞİNİ ANLAYINCA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

İhalenin başlamasıyla birlikte gerginlik daha çok arttı. 40 yıllık evlerinin arazini kaybedeceğini anlayan Ayşe Karaçöl isimli bir kadın, karşı tarafında verdiği teklifin neredeyse 10 katını vererek evinin başkasına gitmemesini istedi. Daha sonra ücreti ödeyemeyeceğini anlayan Karaçöl, sinir krizleri geçirerek baygınlık geçirdi. İhale salonunda suyla ayıltılmaya çalışılan gözyaşlı kadın, daha sonra çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılırken, Karaçöl’ün girdiği ihale iptal edildi. Bir diğer ihalede ise yine ev ve arazinin bulunduğu bir parsele 2 komşu kadının girmesi ise gerginliğe neden oldu. İlk başta dışarda birbirlerine laf atan iki kadının söylemleri hakarete varınca, ortam iyice gerginleşti. İhaleye giren iki kadın tartışmasını içerde de sürdü.  Taraflardan bir kadın ile güvenlik personelleri arasında arbede yaşandı. Sinir krizine giren kadını sakinleştirmek oldukça güç oldu. Bunun üzerine ihale komisyon başkanı tamamlanan 14 ihalenin haricindeki tüm ihaleleri iptal ettiğini açıkladı.

Kaynak : Murat ESENTEKİN, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...