EN HAYIRLI HİZMET

BÜYÜKŞEHİRDEN ÜNİVERSİTE CAMİSİNE DESTEK

Güncel 23 Şubat 2018 16:49
EN HAYIRLI HİZMET
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Camii inşaatının yaklaşık 7 milyon lira tutarındaki çevre ve peyzaj düzenlemesinin Büyükşehir tarafından yapılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen geceye katıldı. Tamamlanması için yaklaşık 20 milyon liraya ihtiyaç olduğu belirtilen Akdeniz Üniversitesi Camii inşaatına destek sözü veren Türel, şunları söyledi:

CAMİ İNŞAATLARI YÜKSELİYOR
"Şehrin bir taraftan maddi kalkınmasını sağlamaya çalışırken diğer taraftan manevi kalkınmasını hiçbir şekilde ihmal edemeyiz. Maddi kalkınmanın manevi kalkınmayla birlikte olmaması halinde o refahın sürdürülebilir olması imkânı kesinlikle söz konusu olamaz. Maalesef mabetlerimiz açısından çok zengin bir şehir değiliz. Eksiğimiz çok. Ama son zamanlarda çok güzel gelişmeler ve bu konuda da çok önemli adımlar atılmaya başlandı. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak hemen ASAT Genel Müdürlüğümüzün yanında kapalı mekânda 10 bin kişinin, açık mekânda 20 bin kişinin yani aynı anda 30 bin kişinin ibadet edebileceği bir cami inşaatını hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Finike'de, ilçenin siluetine fevkalade güzel bir zenginlik kazandıracak bölgenin en önemli zatlarından Eroğlu Nuri'nin isminin verildiği Cami'nin inşaatı yine tarafımızdan yürütülüyor." 


BÜYÜKŞEHİR’DEN ANLAMLI DESTEK
Akdeniz Üniversitesi Camii inşaatının tamamlanması için yaklaşık 20 milyon liralık bir bütçeye ihtiyaç olduğunun belirtildiğini kaydeden Menderes Türel, “Bunun 7 milyon lira civarındaki bölümü çevre ve peyzaj düzenlemesi olarak belediyemiz tarafından harcanacak. Demek ki artık burada caminin tamamlanması için bir soluk yetecek. Böylelikle Antalya'ya çok güzel bir eser kazandırmış olacağız" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...