EMITT'TE KALEİÇİ RÜZGARI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 23'üncü kez düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Kaleiçi konseptiyle olacaklarını söyledi

Kültür-Sanat 30 Ocak 2019 17:56
EMITT'TE KALEİÇİ RÜZGARI
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 23'üncü kez düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Kaleiçi konseptiyle olacaklarını söyledi.

Muratpaşa Belediyesi, Dünya Kültür Mirası'nın bir parçası haline getirmek için Kaleiçi OldTown Festivali başta olmak üzere sempozyumlar, arama konferanslarıyla çalışmalarını sürdürdüğü Kaleiçi'nin 2019 tanıtım çalışmalarına EMITT'le başlıyor. Başkan Uysal, 31 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında 23'üncüsü düzenlenecek dünyanın en büyük 5'inci turizm fuarı EMITT'te Kaleiçi konseptiyle yer alacaklarını söyledi.

70 METREKAREDE DEV KALEİÇİ
İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek fuarda Muratpaşa Belediyesi'nin 70 metrekarelik standında küçük bir Kaleiçi kurulacağını belirten Başkan Uysal, stantta tarihi Kaleiçi konağı, Üç Kapılar olarak da bilinen Hadrian Kapısı ve UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'nde yer alan Yivli Minare'nin figüratif çalışmalarının bulunacağını aktardı. Başkan Uysal, EMITT'le başlayacak 2019 Kaleiçi tanıtım çalışmalarıyla Muratpaşa Belediyesi'nin bu alanda yeni bir döneme de geçeceğini söyledi.

'DESTİNASYONUN DESTİNASYONU'
Geride kalan 5 yıl içinde Muratpaşa Belediyesi'nin gerek ulusal gerek uluslararası turizm fuarlarında Türkiye'nin en yerelleştirilmiş tanıtım faaliyetini yürüttüğünü belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Kaleiçi tanıtım çalışmalarında 'destinasyonun destinasyonu' diyebileceğimiz bir çalışma yürüttük. Şehirlerin, ilçelerin, turizm bölgelerinin tanıtımını daha da özgünleştirerek milattan önce 4'üncü yüzyıldan başlayarak günümüze kadar farklı kültürlerce kesintisiz iskan edilen Kaleiçi'ni her platformda anlatmaya çalıştık. Dünyada Kaleiçi gibi tarihi kent merkezlerine sahip şehirlerin hikayelerini ortaklaştırmak için başladığımız Kaleiçi OldTown Festivali, 3'üncü yılını geride bıraktı. Yeni dönemde ise Kaleiçi'nin dijital tanıtımında önemli adımlar atacağız."

DİJİTAL TANITIM ÇALIŞMALARI
Dijital tanıtım çalışmalarını interaktif bir içerikle kurguladıklarını belirten Başkan Uysal, “Bu çalışmayla turistlere, Kaleiçi'ni Antalyalı gibi deneyimleme imkanı sunmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte Kaleiçi'nde gurme, tarih, kültür gibi farklı yürüyüş rotalarının yer alacağı dijital harita, farklı deneyimlerin aktarılmasını sağlayacak şekilde etkileşimli olarak tasarlanıyor" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...