EMITT FUARINDA ‘ANTALYA’ FARKI

Antalya turizmi, dünyanın 4’üncü en büyük turizm fuarı olarak gösterilen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’e katılım sağlayarak yeni sezon öncesi tanıtım gerçekleştirdi.

Turizm 4 Şubat 2019 17:10
EMITT FUARINDA ‘ANTALYA’ FARKI
-A +A

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatları ile ‘Destination Antalya’ konseptinde hazırlanan EMITT Antalya stantında, Antalya'da bu yıl ilan edilen Aspendos Yılı’na uygun olarak antik Aspendos Tiyatrosu temalı stant tasarımı kullanıldı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Kararı uyarınca, EMITT 2019 Antalya stant katılımı ve organizasyonu BAKA tarafından organize edildi. Antalya’nın önde gelen turizm kuruluşlarının katılım sağlayarak Antalya tanıtımı gerçekleştirdiği stant, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen EMITT Fuarı’nda yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği stantlar arasında yer aldı. Adeta ziyaretçi akınına uğrayan Antalya stantında bu yıl tarih teması seçilen Aspendos’un yanı sıra, turizm teması olarak seçilen golf turizmi ön plana çıktı.

ANTALYA STANDINA YOĞUN İLGİ
EMITT 2019 Antalya standını yerli ve yabancı bir çok üst düzey profesyonel ve yönetici ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, EMITT 2019’un ilk gününde Antalya stantını ziyaret ederek tanıtım çalışmaları hakkında bilgi aldı. Isparta Valisi ve Batı Akdeniz Yönetim Kurulu (BAKA) Başkanı Ömer Seymenoğlu ve Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu üyesi Hasan Şıldak, Antalya stantını ziyaret ederek BAKA Genel Sekreteri Abdullah Madenci’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Fuar ziyaretleri kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri de, Antalya stantını ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.
90 ülkeden katılımcı ve 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan EMITT 2019, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin iş ortaklığında düzenlendi.
İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...