Emektarlara vefa

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün Dokuma Fabrikası'nın emekçilerine sözünü verdiği dernek binası hizmete giriyor.

Güncel 13 Temmuz 2018 17:48
Emektarlara vefa
-A +A

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün Dokuma Fabrikası'nın emekçilerine sözünü verdiği dernek binası hizmete giriyor.

Hakan Tütüncü, Antalyalıların kullanımına tahsis ettiği eski Dokuma Fabrikası Yerleşkesi'ndeki binaları, eğitim, kültür ve sanat tesisine dönüştürürken, fabrika ile çalışanlarının hatıralarının yaşatılmasına da önem veriyor. Bu amaçla fabrikanın idari binasının içerisinde fabrikayla ilgili mini bir müze kuruluyor. Burada Dokuma Fabrikası'nın temelinin atılmasıyla ilgili çıkan haberler, çalışanların fabrika yerleşkesinde çekildiği fotoğraflar, ofis malzemeleri ve 13 bin klasörden oluşan işçi ve memurların özlük dosyaları sergilenecek. Fabrikada çalışanların çocukları ile torunları, babalarına ve dedelerine ait bilgileri bu özlük dosyalarında görebilecek.

DOKUMA'NIN HATIRALARINA VEFA
Başkan Hakan Tütüncü, müze çalışmasını başlatırken Dokuma Fabrikası'ndan emekli olanları bir araya getirecek çalışmayı da hayata geçiriyor. Tütüncü, fabrikanın memur yemekhanesini Dokuma Emekliler Lokali haline getirme sözünü tuttu. Memur yemekhanesinin lokal binasına dönüştürülmesi çalışmasında sona gelindi. Çalışma sırasında yemekhanenin orijinal duvar ve tavan ahşap dekorasyonu ile mozaik taşlı zemini korundu. Çay ve kahve ikramının olacağı lokal binasında, fabrikanın ve çalışanlarının fotoğraflarının yer aldığı bir köşe de oluşturulacak.

DOKUMA EMEKLİLER LOKALİ PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR
Başkan Tütüncü, incelemelerde bulunduğu Dokuma Emekliler Lokali'nin açılışını 15 Temmuz Pazar günü saat 16.00'da yapacaklarını açıkladı.
Dokuma Emekliler Lokali'ni yapma sözü verdiğini anımsatan Tütüncü, “Sözlerimizi bir bir yerine getiriyor ve bunun için çok çalışıyoruz. Her sözümüzü yerine getirdiğimizde de inanılmaz bir mutluluğu bu şehrin paydaşlarıyla paylaşıyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK
Başkan Hakan Tütüncü, Dokuma Emeklileri Lokali'nin Türkiye'de bir ilk olduğuna işaret ederek, şu açıklamayı yaptı:
“Türkiye'de Sümerbank'a ait birçok tekstil fabrikası vardı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'nin ekonomisi daha çok tekstile dayanıyordu. Ama ilk kez Antalya'da kapatılan bir tekstil fabrikasının çalışanlarını bir araya getirecek bir lokal meydana getiriliyor. Bunu yapan da belediye yani devlet kurumu. İlk defa bir kamu yönetimi tarafından kapatılmış devlet destekli bir tekstil fabrikasının emekli çalışanları böyle bir mekanda bir araya getiriliyor." 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...