EĞİTİME GÜÇLÜ DESTEK

ÜNİVERSİTE İLE LİSELER ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Güncel 18 Aralık 2017 15:39
EĞİTİME GÜÇLÜ DESTEK
-A +A

Antalya Bilim Üniversitesi şehrin eğitimine değer katmak amacıyla önemli sosyal ve bilimsel iş birliği protokolleri imzalamaya devam ediyor.
Antalya’da 2012 yılından bu yana yüzde yüz İngilizce eğitim veren ve yaşadığı şehre değer katmak sloganı ile çalışmaya devam eden Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya eğitiminde katkıda bulunmak için olan liselerle iş birliği anlaşmaları yapmaya devam ediyor.  ABÜ Tanıtım Birimi ise Antalya’daki tüm lise öğrencilerini Antalya Bilim Üniversitesi ile buluşturuyor. Akademik kadro ile öğrenciler buluşturulurken aynı zamanda üniversite ile Antalya’nın liseleri arasında protokol imzalanmaya devam ediyor. Bu protokoller ile okullar arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanları kapsayan konularda iş birliği yapılması konusunda taraflarca anlaşıldı.

LİSELERE UZMANLIK DESTEĞİ

Öte yandan lise öğrencilerinin Antalya Bilim Üniversitesi’ni akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve fakültelerde projeler üretebilmesine imkan tanınacak. Bu sayede üniversiteye başlamadan lise öğrencilerinin üst seviye eğitime entegrasyonu kolayca sağlanmış olacak. Yine lise öğrencilerinin özellikle 11 ve 12’nci sınıf seviyesinde olanların bireysel ve grup olarak hazırlayacakları seminer ve proje çalışmaları için destek olunacak.
Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek bu iş birliği protokollerinden son derece memnuniyet duyduğunu, Antalya’nın eğitim kalitesine değer katacak her türlü iş birliğinde bulunmanın önemine vurgu yaptı.   

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...