Eğitim-Sen Antalya’dan öğretmene ‘darp’ tepkisi

Antalya'da bir ilköğretim okulunda görevli öğretmenin, okul müdürü tarafından darp edilmesine Eğitim-Sen Antalya Şubesi okul önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi

Güncel 18 Ekim 2019 14:55
Eğitim-Sen Antalya’dan öğretmene ‘darp’ tepkisi
-A +A

Antalya'da bir ilköğretim okulunda görevli öğretmenin, okul müdürü tarafından darp edilmesine Eğitim-Sen Antalya Şubesi okul önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Konyaaltı Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu'nda geçtiğimiz gün Görsel Sanatlar Öğretmeni Alpay U.’nun okul müdürü Bekir T. tarafından darp edildiği iddiasına Eğitim-Sen Antalya Şubesi, okul önünde yapılan basın açıklaması ile tepki gösterdi. Okulun dağılım saatinde toplanan yaklaşık 40 kişilik Eğitim-Sen ve diğer sendikalara üye eğitimciler, üzerinde 'Okullarda her türlü şiddete karşı çıkıyor, idarecilerin zorbalık ve mobbinglerini kınıyoruz' yazılı pankart açtı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, “Bu kişiler, hangi makamlara ya da kimlere güvenerek bu pervasızlığı gösterebiliyorlar” dedi.

KABUL ETMİYORUZ

Okul müdürü olarak atanmış üniversite mezunu, pedagojik formasyon almış, çocukların emanet edildiği bir kişinin, meslektaşına kinle, nefretle, ölümüne bile yol açabilecek tutumla saldırabilmesinin nedeninin; psikologlar, ruh sağlığı hekimleri tarafından araştırılması ve incelenmesi gerektiğini söyleyen Öztürk, "Üyemiz hiçbir neden yokken açıkça bir saldırıya uğramış, yaşam boyu sakat kalabilecek bir eylemle karşılaşmış, hatta ölümden dönmüştür. Saldırıda bulunan, bir meslektaşını kin ve nefretle yaralayan kişinin görev yerinden uzaklaşması değil meslekten de atılması ve hapis cezası alması gerekirken, sanki üyemiz de kusurluymuş, saldırıda bulunan diğer bir tarafmış gibi bir uygulama yapılmasını kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Serçin ÇILDIR, Fotoğraf: Özge GÜRÜN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...