E-TİCARET HEDEFİ 50 MİLYAR

PTT Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da düzenlediği Uluslararası e-Ticaret Zirvesi'ndeki 'anahtar konuşmacı' olarak yer alan Doğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, dijital dönüşümün iş modelleri ve yaşam alışkanlıklarını etkilediğini söyledi.

Ekonomi 21 Kasım 2017 15:41
E-TİCARET HEDEFİ 50 MİLYAR
-A +A

PTT Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da düzenlediği Uluslararası e-Ticaret Zirvesi'ndeki 'anahtar konuşmacı' olarak yer alan Doğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, dijital dönüşümün iş modelleri ve yaşam alışkanlıklarını etkilediğini söyledi.
 
Türkiye'de bu dönüşümü sağlayacak bilgi birikimi ve genç yetenekler ile girişimcilik ruhunun mevcut olduğunu belirten Boyner, dönüşümü bütün ekosistemi dahil ederek sağlayacaklarına inandığını söyledi. Boyner, "Hepsiburada grubu olarak Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Ayda 80 milyon ziyaret alan, 8 binden fazla iş ortağı olan ve 12 milyon farklı ürün çeşidi ile Türkiye'nin lider e-ticaret platformuyuz. Araştırmalara göre Türkiye'de ürün aramalarının yüze 62'si 'Hepsiburada' platformu üzerinden yapılıyor. Google aramalarıyla aynı oran demek. 'Hepsiburada'nın kurulduğu günden bugüne çok şey değişti. Ama hâlâ yolun başındayız, değişim dönüşüm devam ediyor" diye konuştu.

YAPAY ZEKÂ
Hanzade Doğan Boyner, Hepsiburada olarak Ar-Ge merkezinde ekosisteme fayda sağlayacak yenilikçi çözümler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Yapay zekânın iş modeline entegrasyonunun en çok üzerinde durdukları konulardan biri olduğunu vurgulayan Boyner, şöyle devam etti: "Hepsiburada'da satılan herhangi bir tekil ürününü onlarca tedarikçi satıyor olabilir. Kiminin teslimat süresi, kiminin fiyatı farklıdır. Milyonlarca müşterinin her birinin öncelikleri de farklıdır. Kimi müşterimiz fiyata çok önem vermiyor, kimi müşteri teslimat süresine bakıyor. Hangi müşteriye, hangi ürün ve tedarikçinin gösterileceği, arkada devasa büyüklükte bir datanın yapay zekâ teknolojileri ile geliştirilmesi ile belirleniyor. Dönüşümlere bakarak algoritmalar kendini yeniliyor."

'TÜRK YETENEKLERİN GERİYE GELMESİ İÇİN ÇABALIYORUZ'
Doğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, bu yıl kurdukları Ar-Ge merkezi ile Türk mühendislerin ürün geliştirecekleri doğru ortamı sağladıklarını söyledi. Bununla yetinmediklerini kaydeden Boyner, aynı zamanda dünyadaki Türk yeteneklerin ülkeye geri dönmesi için insan kaynakları politikaları benimsediklerini aktardı. Tersine beyin göçünü benimsediklerini anlatan Boyner, her sene Silikon Vadisi'ne gidip oradaki Türklerle toplantı yapıp, potansiyellerini anlattıklarını söyledi. Boyner, şunları kaydetti: "Altyapı yatırımlarımız devam ediyor. 2016 yılında Gebze'de 100 bin metrekarelik depolama alanı ve 10 milyon adet ürün sevkiyat kapasitesine sahip Doğu Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük e-ticaret operasyon merkezini hayata geçirdik. Grup şirketimiz olan Hepsiexpress ile yeni bir dağıtım modeli oluşturduk. Aynı gün teslimat, randevulu teslimat ve hafta sona teslimatları gibi katma değerli hizmetler sunuyoruz. Hepsipay ile e-ticaret müşterilerine ödemeyi kolaylaştıracak çözümler üzerine çalışıyoruz. Tüm bu yatırımları Hepsiburada markası için yapmıyoruz. Bütün ekosistemi ve sektörü geliştirmek için yapıyoruz."

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...