Düzenli Üzerlik Tohumu Kullanmanın Faydaları

Üzerlik tohumu otsu bir bitki olup Anadolu bölgesinde yetiştirilmektedir. Halk arasında nazar otu olarak anılmakta olup yıllardır adı üzerinde nazara karşı iyi geldiği düşünülerek kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında çoğu kişi tarafından bilinmeyen birçok faydası olan bir bitkidir.

Güncel 2 Kasım 2018 14:32
Düzenli Üzerlik Tohumu Kullanmanın Faydaları
-A +A

Üzerlik tohumu otsu bir bitki olup Anadolu bölgesinde yetiştirilmektedir. Halk arasında nazar otu olarak anılmakta olup yıllardır adı üzerinde nazara karşı iyi geldiği düşünülerek kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında çoğu kişi tarafından bilinmeyen birçok faydası olan bir bitkidir.

Üzerlik Tohumu Faydaları

Üzerlik tohumu vücuda birçok faydası olan bitkidir. Başlıca özellikleri arasında nefes darlığına iyi geldiği, zayıflama üzerine faydalı özellikleri olduğu, yüksek C vitamini içeriği ile özellikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığı tedavisinde, düzensiz adet problemi yaşayan kadınlar üzerinde adet söktürücü özelliği ile depresyon ve strese karşı negatif etkileri azalttığından iyi hissettirici olarak, saç dökülmesini önlemekte, saçların hızlı uzamasını sağlamakta aynı zamanda saça siyah renk vermekte, afrodizyak etkisi ile cinsel ilişki problemi yaşayanlar için etkili olmakta, bağırsak florası düzenlemede kötü bakterilerin öldürülmesi amacıyla, varis problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Üzerlik tohumu rezene ile birlikte kaynatıldığında göz alerjilerine iyi geldiği bilinmektedir. Kavrularak öğütülen tohumu hemoroit tedavisinde ve kurt düşürmede etkilidir. Parkinson hastalığına karşı etkili bir savaşçı aynı zamanda kalp çarpıntısı problemi yaşayanlar için yatıştırıcı etkileri vardır. Satın almak için tıklayabilirsiniz. https://www.thelifecoshop.com/uzerlik-tohumu
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...