Dünyanın en güçlü sporcuları geliyor

Tüm dünyada ilgiyle izlenen en güçlü sporcuların yarıştığı MLO Strongman Champions League (SCL) dünya serisine bu yıl Alanya da dahil oldu

Spor 17 Nisan 2019 17:30
Dünyanın en güçlü sporcuları geliyor
-A +A

Tüm dünyada ilgiyle izlenen en güçlü sporcuların yarıştığı MLO Strongman Champions League (SCL) dünya serisine bu yıl Alanya da dahil oldu.

Yıl boyunca farklı ülkelerde 16 yarıştan oluşan Strongman Champions League Yarışları 112 ülkede televizyondan düzenli olarak yayınlanıyor ve 1 milyar izleyiciye ulaşıyor. Alanya'nın ev sahipliğiyle Alanya yarışları da tüm dünyada yayınlanacak. Alanya Strongman Ayağı 19- 20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ve Strongman 2019 Dünya Serisi'nin üçüncü yarışı olarak takvimde yer alacak.

Birbirinden güçlü 12 sporcu, insanoğlunun sınırlarını zorlayan yarışlarda puan almak ve ligdeki yerlerini sağlamlaştırmak için mücadele edecek. Halka açık görsel bir şov olarak gerçekleştirilecek olan yarışlar aynı zamanda Alanya'nın ve Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli bir fırsat olacak.
Alanya Grandprix Organizasyon Sorumlusu Şükrü Cimrin, "Amacımız Alanya'daki yarışları başarıyla organize edip Türkiye'deki yarışları kalıcı ve geleneksel hale getirmek. Alanya'ya gelecek sporcular 5 ayrı yarışta puan toplayarak 13 ülkeyi dolaşan ligdeki puanlarını yükseltmeye çalışacaklar. Alanya'daki toplam 5 kategorideki yarışlardan ilki 19 Nisan'da saat 15.00'te Kleopatra Plajı'nda yapılacak. Diğer 4 yarış 20 Nisan saat 14.00'te başlayarak İskele Meydanı şelale önü bölgesinde gerçekleştirilecek. Yarışları izlemek ücretsizdir ve tüm halkımız davetlidir" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...