Düğün sektörünün kalbi Antalya'da atacak

Internatıonal Mice & Wedding Forum- IMWF 2019, 12-16 Mayıs'ta, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün popüler isimlerini Antalya'da bir araya getirecek

Turizm 14 Mart 2019 15:09
Düğün sektörünün kalbi Antalya'da atacak
-A +A

Internatıonal Mice & Wedding Forum- IMWF 2019, 12-16 Mayıs'ta, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün popüler isimlerini Antalya'da bir araya getirecek. IMWF Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, dünya genelinde wedding ve mice (düğün organizasyon) grup pazarının 1 trilyon dolara ulaştığını hatırlatarak, büyük pastanın peşinde olduklarını kaydetti.

Türkiye'nin mice ve wedding alanında, pazardaki payını artıran çalışmalara imza atan IMWF, beş kıtadan sektörün titizlikle seçilen büyük marka yöneticilerini, 12-16 Mayıs'ta Antalya Rixos Premium Belek Otel'de buluşturacak. Antalya'da önemli bir turizm hareketi yaşatacak olan IMWF'ye Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere birçok ülkeden katılım olacak. Bölgesinde lider şirketler arasından seçilerek IMWF'e katılacak olan mice ve wedding acenteleri, Antalya'da en iyi oteller, kurumsal markalar, uluslararası otel ve zincir oteller, ve havayolu şirketlerinin bir araya geleceği, en iyi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı zengin içerikli paneller ve oturumları ile doyurucu bir zirve deneyimi yaşayacak. Paneller, tanıtımlar, stantlar ve birebir randevulu görüşmelerle, Türkiye'nin düğün ve mice destinasyonu olarak tercih edilmesi ve her sene daha da büyüyen pazardaki payının artırılması sağlanacak.

DESTİNASYON DÜĞÜNLERİNDE 8 KAT ARTIŞ YAKALANDI
Sektörün dünyaca ünlü isimlerini ve karar vericilerini son üç yıldır Antalya'da IMWF bünyesinde buluşturan etkinlik, destinasyon düğünleri ve mice pazarlarından gelen talepleri 8 kat artırdı. Geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen IMWF, tüm dünyada büyük yankı uyandırarak ilgiyi Antalya ve Türkiye'nin üzerine çekti.

1 TRİLYON DOLARLIK PAZAR
2018'de gerçekleşen IMWF sonrasında  ağırlanan birçok acente ilk kez Türkiye'de büyük işler gerçekleştirdi. Forum sonrası, yüksek bütçeli Hint düğünlerinde ve mice gruplarında çok büyük  artış gerçekleştiğini söyleyen IMWF Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, dünya genelinde wedding ve mice grup pazarının 1 trilyon dolara ulaştığını hatırlattı. Ersoy, "Pazarın 600 milyon dolarını sadece wedding organizasyon oluşturuyor. Destinasyon düğünlerinde ise bölgemizde Hindistan ilk sırayı alıyor. Hindistan pazarı, 50 milyar dolara ulaşan bir pazar. Hindistan'da yıl 1000 düğün yurt dışına çıkıyor. Bu rakamın 20'li rakamlarını biz alıyoruz. Hedefimiz Hindistan pazarını tamamen bölgemize çekebilmek. Bunun için de çalışmalarımızı sürekli artırıyoruz" dedi. Ersoy, organizasyona her türlü desteği veren Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile ana sponsorları Rixos ve Türk Hava Yolları'na da teşekkür etti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...