Dört yıl geçti acısı dinmedi

10 EKİM KATLİAMI ANTALYA'DA ANILDI

Güncel 11 Ekim 2019 19:15
Dört yıl geçti acısı dinmedi
-A +A

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garı önünde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler Attalos Heykeli önünde yapılan basın açıklaması ile anıldı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Attalos Meydanı'nda düzenlenen basın açıklaması ile 10 Ekim 2015 tarihinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 103 kişiyi andı. Daha önceden Cumhuriyet Meydanı'nda yapılması planlanan basın açıklaması güvenlik nedeniyle Attalos Meydanı'na alınırken, açıklamaya Platforma üye sendika ve siyasi partilerin yanı sıra STK'larda katıldı. Patlamada hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını taşıyan grup üyeleri üzerinde 'Adalet arayışımız sürecek, 10 Ekim'i unutmadık, unutturmayacağız' yazılı pankart açtı. Hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Hasan Alkan, saldırıda 8'i Antalya'dan olmak üzere 103 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

ÇİÇEK BIRAKTILAR
Ankara Tren Garı önünde meydana gelen terör saldırısının Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı saldırısı olduğunu vurgulayan Alkan, "Barış umudumuzu karartmaya niyetli anlayışın ortaya çıkardığı tabloya, Ankara Tren Garı önünde yaşadıklarımıza iyice baktık, hafızalarımıza kazıdık. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. 10 Ekim'de yitirdiklerimizin ailelerinin, yaralılarımızın, tüm mağdurlarımızın, avukatlarımızın ve emek, barış, demokrasi güçlerimizin gayretiyle karanlığı yenmek için mahkeme salonlarında verdiğimiz mücadele de henüz son bulmuş değil. 10 Ekim'de yere düşen bayraklarımızı çoktan düştükleri yerden kaldırdık. Katliamın gerçek sorumluları yargılanana kadar mahkeme salonlarında, barış tesis edilene kadar mücadele alanlarında olacağız" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından açıklamaya katılanlar ellerindeki çiçekleri saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankartın üzerine bırakarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak : Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...