Domatese yüksek fiyat

Finike Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı İsmail Karataş, Antalya toptancı hallerinden gönderilen domateslerin büyük marketlerde yüksek fiyatlara satıldığını söyledi

Ekonomi 20 Kasım 2018 14:37
Domatese yüksek fiyat
-A +A

Finike Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı İsmail Karataş, Antalya toptancı hallerinden gönderilen domateslerin büyük marketlerde yüksek fiyatlara satıldığını söyledi.

Finike Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı İsmail Karataş, Finike Toptancı Hali'ndeki güncel fiyatları değerlendirdi. 17- 18 Kasım tarihi itibariyle domates fiyatının çeşit ve kalitesine göre 2.5 lira ile 3 lira arasında olduğunu belirten Karataş, menşei Antalya olan domatese bazı büyük marketlerde 19 lira 80 kuruş fiyat konulduğunu söyledi.

Karataş, çarliston biberin 1 lira 80 kuruş, acı çarliston ve sivri biberin 3 lira 20 kuruş, kıl sivrinin 4 lira, kılçık sivrinin 4 lira 70 kuruş, köy biberinin 3 lira, dolmalık biberin 2 lira 40 kuruş, kapya biberin 4 lira 70 kuruş ile 5 lira arasında değiştiğini kaydetti. Patlıcan hal çıkış fiyatının ise 2 lira olduğunu belirten Karataş, topak patlıcanın 2 lira 20 kuruş, salatalığın 1 lira 30 kuruş, silor salatalığın 1 lira 60 kuruş, kabağın 2 lira 20 kuruş olduğunu kaydetti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...