DİRİLİŞ ÇAĞRISI

ANTALYASPOR SEVDALISI BİR BAKAN: MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Spor 20 Haziran 2018 18:47
DİRİLİŞ ÇAĞRISI
-A +A

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir Antalyaspor sevdalısı olduğunu belirterek, “Antalyaspor’umuz geçen sene biraz inişli çıkışlı bir sezon yaşamış olsa da, bu yıl hak ettiği noktalara gelecektir” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'da devam ettirdiği seçim çalışmaları kapsamında Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği ile Büyük Antalyaspor Derneği yöneticileriyle kahvaltı yaptı. Bakan Çavuşoğlu, ardından Tüm Sanayici ve işadamları Derneği'nin konuğu oldu. Ziyaretlerinde çeşitli açıklamalar yapan Bakan Çavuşoğlu, Antalya'ya yapılan yatırımları anlatarak, en önemli yatırım alanlarından birini turizmin oluşturduğunu söyledi.

“HAK ETTİĞİMİZ YERE GELECEĞİZ”
Kahvaltıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu buluşmalarımız artık geleneksel hale geldi. Bende bir Yörük olarak YÖRSİAD’ın doğal bir üyesi olmaktan ve Antalyaspor sevdalısı bir kardeşiniz olmaktan Büyük Antalyaspor Derneği mensubu olmaktan da büyük bir onur duyuyorum. Antalyaspor’umuz geçen sene biraz inişli çıkışlı bir sezon yaşamış olsa da, bu yıl yeni hocamız ve başkanımızın da çabaları ile hak ettiği noktalara gelecektir. Cihan Bulut Başkanımız ve yönetimine desteğimiz ve güvenimiz tamdır. Maddi manevi Antalyaspor’un yanındayız” dedi.

'TURİZMDE HEDEF 14 MİLYON TURİST'
Antalya'nın bu yıl 14 milyon turist beklediğini belirten Bakan Çavuşoğlu, sağlık turizmine de çok önem verildiğini vurguladı. Antalya'da yapılan yeni hastane yatırımlarını anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin 2023 hedefi kitlesel turizmde 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir. Sağlık turizmi içinde geçen yıl 7.5 milyar dolar olan gelir hedefi 2023'te 50 milyar dolar. Toplam turizm geliri sağlık turizmiyle birlikte 100 milyar dolara yükselmiş olacak" dedi.

BATI ANTALYA HAVALİMANI 2022'DE BİTECEK
Antalya'ya havadan, karadan, denizden ulaşım kolaylığı için yapılan yatırımlardan da bahseden Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Havalimanı'nın kapasitesinin genişletilmesi ve Gazipaşa-Alanya Havalimanı yatırımlarının ardından üçüncü havalimanı için Batı Antalya Havalimanı projesinin onaylandığını, 2022 yılına kadar bitirilmiş olacağını dile getirdi. Bakan Çavuşoğlu, otoban ve duble yollar ile Burdur ve Konya üzerinden hızlı tren ve liman projelerini de anlattı.

BAŞARI İÇİN KENETLENMEK ŞART
Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı Aziz Çetin, “Büyük Antalyaspor Derneği ve YÖRSİAD olarak geçen senede bu organizasyonun aynısını yapmış ve Bakanımızı ağırlamıştık. Kendisine bizlerle beraber olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Derneğimiz, taraftarın üzerine kurulu olmasıdır. Misyonumuz hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda başarılı olmak ve bu başarıların kalıcı olmasını sağlamaktır. Başarılı olmanın temeli ise kentin iş adamlarının, politikacıların, STK’ların ve esnafların bir arada olmasından geçmektedir” diye konuştu.

BAKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ
YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ise “Antalyalı olan dostların buluşmasında bizler ile birlikte olan Bakanımız ile büyük gurur duyuyoruz. Bakanımız her zaman kapılarını bize açık tutmuş ve her zaman bizim yanımızda olmuştur. Kendisine ne zaman ulaştıysak doğru olanı her zaman desteklemiş, yanlış olduğunda ise bizleri her zaman olumlu yönde yol göstermiştir. Başarı dileklerimizi iletiyoruz.”
Toplantı sonrası YÖRSİAD Başkanı Semih Beken tarafından Bakan Çavuşoğlu’na Yörüklerin simgesi keyfiye ve teşekkür belgesi verilirken, Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı Aziz Çetin tarafından da Antalyaspor logolu futbol topu hediye edildi.

Kaynak : İHA, DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...