Dersimiz hayvan sevgisi

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Pembekule Montessori Anaokulu, hem farkındalık oluşturmak hem çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için örnek bir projeye imza attı

Güncel 19 Ekim 2018 18:24
Dersimiz hayvan sevgisi
-A +A

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Pembekule Montessori Anaokulu, hem farkındalık oluşturmak hem çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için örnek bir projeye imza attı.

Anaokulu yetkilileri çocukların küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisini kazanması için okul çevresinde belirlenen 10 noktaya mama kapları yerleştirdi. Minik öğrenciler tarafından öğretmenlerinin yardımıyla PVC borular kullanılarak yapılan mama kapları yine çocuklar tarafından belirlenen noktalara yerleştirildi. Ardından öğretmenler tarafından her sınıfa belirli noktalardaki mama kaplarının sorumluluğu verildi.

MİNİKLERDEN ÖRNEK PROJE

Çocuklar her gün öğretmenleri eşliğinde sokak hayvanlarının beslenmesi için oluşturulan ve sınıflarının sorumluluğunda bulunan mama kaplarını kontrol ederek, maması eksilen kapları dolduruyor. Pembekule Montessori Anaokulu sahibi Zeynep Hasdal Çolakoğlu, amaçlarının hem çocuklara hayvan sevgisini aşılamak hem de sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti.

MİNİKLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Hayvan sevgisinin, dış dünyadaki diğer tüm canlılara saygı duymayı ve sevmeyi öğrenmelerine yardımcı olduğunu belirten Çolakoğlu, “Şehir hayatında çocuklar son derece hayvan sevgisinden uzak bir ortamda büyüyor. Bizde öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla birlikte 'Mama Kabı Projesi' başlattık. Mama kapları yapıp içlerini mamalar ile doldurduk. Bizim için önemli olan bu projeyi bir kere uygulamak değil, mama kaplarını devamlı doldurmak, hayvanlarımızı tok tutmaya çalışmak" dedi.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

11:17 17 Ağustos 2019
Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

10:53 13 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...