DAVAMIZ 'AK' YOLUMUZ HAK

EROL: AK PARTİ, MİLLETİN AŞK HİKÂYESİDİR

Güncel 29 Ekim 2018 15:06
DAVAMIZ 'AK' YOLUMUZ HAK
-A +A

14 Ağustos 2001’de kurulan ve o tarihten beri girdiği tüm seçimleri büyük farklarla kazanmayı başaran Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) mazisi zaferlerle dolu. Kurulduktan 15 ay sonra iktidar olduklarını belirten AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol, 16 yıllık iktidarları döneminde milletten aldıkları güç ve destekle ‘hizmet devrimi’ yaptıklarını kaydetti.

DÜNDEN BUGÜNE 'AK PARTİ'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 14 Ağustos 2001'de kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi, kurulduktan 15 ay sonra yapılan 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde, 365 milletvekili çıkararak tek başına iktidar oldu. 16 yıllık iktidarı döneminde bu zamana kadar yapılan tüm seçimlerden de zaferle ayrılan AK Parti, her türlü vesayet odağının engelleme çabalarına rağmen ülkeye çağ atlattıran reformlar ve yatırımları hayata geçirdi.
Mazisi zaferlerle dolu olan AK Parti’nin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, sandıktan birinci parti olarak çıkacağı konuşuluyor.

AK PARTİ'DEN GÖRÜLMEMİŞ ZAFER

AK Parti, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıktı ve 11'i büyükşehir olmak üzere bin 950 belediyeyi kazandı. Erdoğan liderliğindeki AK Parti, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde yine tek başına iktidarı göğüslerken, Tunceli dışındaki 80 ilden milletvekili çıkarmayı başardı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de yine en çok oyu alan AK Parti'ye vatandaşlar, 10 büyükşehir belediyesiyle birlikte bin 442 belediyeyi yönetme yetkisi verdi. AK Parti, 2011 genel seçimlerinde de geleneği bozmayarak, aldığı yüzde 49.53'lük oy oranıyla Türkiye'yi yönetmeye devam etti.

818 BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAZANDI

Erdoğan'ın genel başkanlığındaki son seçime 2014 yılında giren AK Parti, 18 büyükşehir olmak üzere 818 belediye başkanlığını kazandı. Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde doğrudan halk iradesiyle seçilen ilk ve Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı oldu. Davutoğlu'nun genel başkanlığında ilk sınavını 7 Haziran 2015'te ve ardından yapılan 1 Kasım seçimlerinde veren AK Parti, kasım ayında yapılan genel seçimde bir kez daha tek başına iktidar oldu.

BAŞARILARI TEZ KONUSU OLDU

Vatandaşların her seçimde desteğini artırdığı AK Parti, üye sayısı bakımından da Türkiye'nin en büyük partisi olma özelliğini taşıyor. İcraatları ve her seçimde oyunu artırması üniversitelerde tez konusu olurken, AK Parti'nin başarısının sırrını öğrenmek için birçok ülkeden parti temsilcileri de genel merkeze gelerek yöneticilerle görüşmeler gerçekleştiriyor.

BAŞKAN EROL, ‘AK DAVA’YI ANLATTI
AK Parti’nin yüklendiği büyük sorumluluğu, yaptıklarını- yapamadıklarını ve Erdoğanlı yeni dönemi AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol Mustafa Erol ile konuştuk. AK Parti'nin bir yaşını doldurmadan iktidar olduğuna değinen Başkan Erol, 16 yıllık iktidarları döneminde hem millete hizmet ettiklerini hem de yapılan kongrelerle değişim ve dönüşümü tecrübeyle harmanlayarak, yola devam ettiklerini ifade etti.

AK PARTİ ÇOK BADİRELER ATLATTI

AK Parti’nin 17 yıllık geçmişinde kapatma davasından, darbe teşebbüsüne onlarca badire atlattığını anımsatan Başkan Erol,  “Geçmişten bugüne hep oyunlar oynandı. Ancak hiç biri tutmadı. Çünkü biz biriz beraberiz. AK Parti kuruldu kurulalı mücadele partisi oldu. Cumhuriyet mitingleri, gezi olayları, 17 -25 Aralık, 15 Temmuz bunların hepsini üst üste koyunca AK Parti hem çalıştı hem de mücadele etti. Kapatma davası açıldı bir üyenin oyu ile kapatmaktan son anda kurtarıldı. Yerli ve yabancı birçok kişi ile içerde ve dışarıda mücadele etmek zorunda kaldı. Mazlumların duası ile ayakta kaldı” dedi.

“BİZDE KOLTUK SEVDASI OLMAZ”
Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol, ‘milletin aşk hikayesi’ olarak nitelediği AK Parti sevdasını şöyle anlattı:
"Bizlerin hiçbirinde koltuk sevdası ve derdi olmaz, bizde hizmet sevdası var. Sayın Başbakanımız koltuğu bıraktı. Bugün görüyoruz, muhalefet partilerinde koltuk savaşları var, yer kapma savaşları var. Devletin başına cumhurbaşkanı adayı yapmak istedikleri kişiyi, bugün partinin başına getirmemek için bin bir türlü oyun oynuyorlar. Bizde koltuk sevdası değil, millet sevdası var. Partide her kademede görev yaparız. Kapının önünde kapıcılık, düz üyelik, milletvekilliği, mahalle ve sandık başkanlığı da dahil olmak üzere bütün dava arkadaşlarım partimize hizmet etmeye sonuna kadar hazırdır."

DAVAMIZ, “MİLLET VE MEMLEKET” SEVDASI

Başkan Erol, hiçbir zaman makamın kendileri için önemli olmadığını, parti içinde değişimlerin yaşanabileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Makamlar gelip geçicidir. Asıl olan davadır. AK Parti'nin tek bir davası vardır o da memleket sevdası. Bu ülkeye, memleket sevdası için, hizmet etmek için yola çıkan bir ekip vardır. Tabii ki değişim süreçleri olacak. Şu an teşkilatlarımızda, tüm Türkiye'de onunla ilgili çalışmaalar yapılıyor. Değişimler olabilir, bazı arkadaşlarımız görevi teslim edebilir. Bugüne kadar AK Parti'ye en üst makamından en alt makamına kadar çalışma yapmış herkese gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de tüm arkadaşlarımız aynı dava uğruna, bayrağımızın inmemesi için, ülkemizde ezan sesinin dinmemesi için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında tek vücut olarak kenetlenmesi gerekiyor."
AK Parti'ye hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Antalya halkına teşekkür eden Başkan Erol, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde de desteğin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

MUSTAFA EROL KİMDİR?
1972 Burdur Çavdır Yazır köyü doğumluyum. 1991 yılında Antalya İmam Hatip Lisesi’ni bitirdim. 3 kız babasıyım. 2004 yılından beri Mali Müşavirim. Siyasete gireli çok uzun yıllar olmadı ancak siyaset sadece teşkilatlardan ibaret değildir. Siyaset teşkilatlarda yapılır başka yerde yapılmaz diye bir şey söz konusu değildir. Ben saha çalışmaları esnasında öyle sevdalı kişilerle karşılaştım ki AK Parti’yi özümsemiş davasını özümsemiş nice insanlar gördüm ama bu insanlar daha teşkilatın kapısına bile girmemişler. Mesleğimi sürdürürken ben de bu kategoride olan bir insandım. Teşkilata gitmedim ancak bulunduğum her ortamda Ak Parti’nin davası için mücadelemi sonuna kadar sürdürdüm.

KEPEZ’DE SİYASET, SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?
Kepez öyle verimli bir topraktır ki burada riyakârlık yoktur, gösteriş yoktur. Vefa vardır. Kepez’e ne ekersen onu biçersin. Esnaf, hane ziyaretlerimizde gördüğümüz hep şu olmuştur. Ekonomik durumu ne kadar kötü olursa olsun kapısını çalıp da evine misafir olduğumuz insanlara var mı bir sıkıntınız diye sorduğunuz zaman “Allah razı olsun reisimizden hiçbir isteğimiz yoktur” diyerek bir mütevazılık gösterirler. Ekonomik olarak güçlü insanların yanına gidip var mı bir sıkıntınız dediğinizde onların sıkıntısı bitmiyor. Ak Parti mazlumların üzerinde yükselen bir partidir. Bu nedenledir ki Ak Parti Kepez’in kalesi olmaya devam edecektir. Kepez’de olağanüstü bir siyasi tecrübeye gerek yoktur. “Gel Hatice Teyze nasılsın?” de, git elini öp gözlerinin içine bak gülümse o hareketlerin yapmacık olmadığını onlar çok iyi biliyor. Burada tamamen samimiyet var.

KEPEZ, YEREL SEÇİMLERE HAZIR MI?

Biz seçim çalışmalarına ara vermedik ki start verelim. 24 Haziran seçimlerinden sonra yönetimde ki arkadaşlarımızla plan yaptık. 10 Temmuzdan itibaren esnaf ziyareti gerçekleştirdik. Bu yaz döneminde bu sıcaklarda arkadaşlarımızla beraber 7000 esnaf ziyaretinde bulunduk. Biz Ak Parti olarak birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir aile sloganı altında birleşmiş bir teşkilatız bu teşkilatımızda ki gençlik kolları ile mahalle yönetimleriyle ana kademesi ile asla aramıza bir nifak sokmadan birlik ve beraberlik içerisinde önümüzde ki yerel seçimlere hazırlık yapıyoruz.

BAŞKAN ERDOĞAN’LA UNUTULMAZ BİR ANI
Ben siyasete girmeden önce Recep Tayyip Erdoğan televizyona çıktığında utancımdan yüzüne bakamazdım. O beni görüyor mu görmüyor. Ama ben utanırdım. Ey Mustafa, herkes sırtıma binmiş sende mi sırtımdasın. Gel de şu yükümü biraz al dediğini hissederdim. Siyasete girdikten sonra bende şöyle demeye başladım. “Sayın Reis’im gücümün yettiği kadar senden yük almaya çalışıyorum”

Kaynak : Röportaj: Faruk ÇELİK, Esra KÖKSAL, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...