Cumhuriyet için tek yürek

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenecek kutlama törenlerine katılım ve birlik çağrısında bulundu

Güncel 17 Ekim 2018 18:06
Cumhuriyet için tek yürek
-A +A

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenecek kutlama törenlerine katılım ve birlik çağrısında bulundu
Muratpaşa Belediyesi ve siyasi parti, oda, dernekler ve demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu 'Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu'nun ortaklaşa düzenlediği ve her yıl geleneksel hale gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Fener Alayı'na ilk çağrı geldi.

‘EL ELE’ TEK YÜREK
Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu'na üye STK'lar ve siyasi parti üyeleri Attalos Meydanı'nda basın açıklaması yaparak Antalyalıları 28 Ekim akşamı yapılacak olan Fener Alayı ve Cem Adrian konserine davet etti. Platform adına basın açıklamasını okuyan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, gelenekselleşen ve her yıl hem kurumsal hem de kitlesel artış gösteren fener alaylı bayram kutlamalarımız amacına ulaştığını söyledi.

BAYRAĞINI DA AL VE GEL
Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu'nun 15+0'ye yakın kurumun katılımıyla oluşturulduğunu belirten Daş, şöyle konuştu:
"Yüzbinlerce Antalyalı, bu yıl da yine coşkulu ve kararlı bir şekilde Cumhuriyet Bayramını kutlayacak ve Atatürk Cumhuriyeti’ne sahip çıkacaktır. Bugüne kadar bu çağrımıza gönülden destek vererek tüm Türkiye’ye örnek olan Fener Alaylarını gerçekleştiren başta yüzbinlerce Antalyalı hemşerimize ve 150 kurumumuza teşekkür ederiz. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat:13.00’de Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına, çelenk sunmaya ve  saat:18.00’de ise beachpark varyant girişinden başlayacak olan geleneksel Fener Alayı'na ardından Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek olan Ayna Grubu ve Cem Adrian’ın  konserine elinde Türk Bayrağı ile katılmaya tüm Antalyalıları çağırıyoruz"

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...