Çocuğu havaya atarken dikkat

29. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Başkanı Prof. Dr. Haluk Ağuş,çocukları severken dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Güncel 4 Kasım 2019 15:20
Çocuğu havaya atarken dikkat
-A +A

29. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Başkanı Prof. Dr. Haluk Ağuş,çocukları severken dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.


29. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Başkanı Prof. Dr. Haluk Ağuş, Türkiye’de ortalama yaşam süresinin uzadığına dikkati çekerek, hareketli bir yaşamı önerdi. Uzun yaşamanın temel bir takım ilkeleri olduğunu dile getiren Ağuş, “Oturmak, hiçbir şey yapmamak, akşama kadar sırf televizyon izlemek, kaliteli ve iyi bir yaşam değildir. Hareketsizlik beraberinde çünkü sorunları da getiren bir yaşam tarzı. Uzayan yaşla birlikte sorunlarla karşılaşmamak için uymamız gereken en temel kurallardan biri hareketli olmaktır” diye konuştu.

"YAŞINIZA UYGUN SPOR YAPIN"
Yaşa ve fiziki duruma göre spor ve hareketlerin yapılması gerektiğinin altını çizen Haluk Ağuş, “Spor yapmak demek kendi kendinizle yarışın anlamına gelmiyor. Belirli yaştan sonra en iyi spor yürüyüş ve belirli egzersizlerdir. Profesyonel olmadığınızı asla unutmayın, yaşa uygun spor yapılması eklem ve kas ağrılarını azaltacaktır” dedi.

"ÇOCUKLARI SEVMEYİ BİLMİYORUZ"
Çocuğa en büyük sevgi gösterilerinden havaya atmanın da büyük tehlike oluşturduğunun altını çizen Ağuş, sözlerini şöyle tamamladı: “ Biz çocuklarımızı sevmeyi bilmiyoruz. Çocuğu havaya atmak, hoplatmak, çocuğu atıp sonra yakalamaya çalışmak, çocuğun hoşuna gidebilir, gülebilir. Ama tutamadığınızda çocuk düşüp kalçayı kırıyor. O nedenle o tür aşırı sevgi gösterilerinden vazgeçmemiz gerekir.” 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...