Çoban ressamın sergisine yoğun ilgi

Çobanlık yaparken resme başlayan, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen yarışmada ise Türkiye 1'ncisi olan 'Çoban Ressam' lakaplı Sinan Demir, 3'üncü kişisel sergisini açtı

Kültür-Sanat 5 Temmuz 2019 16:13
Çoban ressamın sergisine yoğun ilgi
-A +A

Çobanlık yaparken resme başlayan, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen yarışmada ise Türkiye 1'ncisi olan 'Çoban Ressam' lakaplı Sinan Demir, 3'üncü kişisel sergisini açtı.

Bir alış veriş merkezinin sanat galerisinde açılan serginin kurdelesini Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, eşi Kudret Kaçmaz, Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) Başkanı Ertuğrul Hepgüzel, dernek yöneticileri ile ressam Sinan Demir birlikte kesti.

MESAJ VEREN ESERLER
Sinan Demir'in çoban ve Yörük kültürünü kendi dünyasında harmanlayıp evrensel normlarda sürrealist tarzla yorumladığı, dünyadaki su kaybına dikkat çektiği yağlıboya resim çalışmaları sanatçı dostlarının ve alış veriş merkezini gezen sanatseverlerin yoğun ilgisini gördü.
Resimlerini kendi atölyesinde üreten ve 'Çoban Ressam' lakabıyla yazılı basın ve televizyonlara da konu olan Sinan Demir, Muratpaşa Belediyesi adına sokak ve parklarda da duvar resimleri yapmayı sürdürüyor, sanat projelerinde yer alıyor.

BELGESEL FİLME KONU OLDU
Ressam Demir, Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Ulucak Köyü'nde çobanlık yapan Yörük bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini, ortaokul öğrencisiyken resim öğretmeni Mehmet Emin Erşan'ın desteğiyle resim yapmaya başladığını anlattı. Çobanlık yaptığı dönemde 17 yaşında ilk kişisel sergisini açmayı başaran Demir, "Resim yarışmasında Türkiye birinciliği ödülünü almam resim sanatına ilgimi ve şevkimi daha da artırdı, hayatım ise bir belgesel filme konu oldu" dedi.

Evinin bir odasını atölyeye dönüştüren Sinan Demir'in 30 yağlıboya çalışması eserinin yer aldığı, Güzel Sanatlar Derneği'nin de destek verdiği resim sergisi 31 Temmuz Çarşamba gününe kadar açık kalacak. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...