ÇEVRE KATLİAMI DEDİLER ‘ÇEVRECİ OTOPARK’ ÇIKTI

Şarampol Projesi'nin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla altı otopark üstü ise yeşil alan ve çocuk parkı olacak şekilde projelendirilen ‘Şarampol Katlı Otopark’ hizmete açıldı. Açılışta konuşan Türel, projenin yapım aşamasında 'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapılacak' eleştirilerine, "Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını u

Güncel 13 Şubat 2019 17:56
ÇEVRE KATLİAMI DEDİLER ‘ÇEVRECİ OTOPARK’ ÇIKTI
-A +A

Şarampol Projesi'nin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla altı otopark üstü ise yeşil alan ve çocuk parkı olacak şekilde projelendirilen ‘Şarampol Katlı Otopark’ hizmete açıldı. Açılışta konuşan Türel, projenin yapım aşamasında 'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapılacak' eleştirilerine, "Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını unuturlar" yanıtını verdi.

'Efsane Geri Dönüyor' sloganıyla hayata geçirilen ve büyük beğeni toplayan Şarampol Projesi'nin otopark ihtiyacına çözüm bulmak üzere projelendirilen üstü yeşil alan altı ise otopark olan Şarampol Katlı Otoparkı inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı. Açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Menderes Türel’in yanı sıra AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç,AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, Milliyetçi Hareket Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış öncesi projenin yapım aşamaları ve projeye karşı çıkan kesimler tarafından yapılan eleştirilerin yer aldığı sinevizyon gösterisi yapıldı. Proje öncesi bazı kesimler tarafından karşı çıkıldığını 'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapılacak' denildiğini anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını unuturlar" dedi.

ELEŞTİRENLERE YANIT VERDİ

Antalya'yı ihya etmek için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Türel, şu ifadeleri kaydetti:
"Birileri hep bizim eteğimizden çekiştirmeye çalışıyor. Biz sizin mutluluğunuz için çalışıyoruz ama, maalesef aslında çok ta kalabalık falan değiller az bir kesim sizim mutsuzluğunuzdan mutlu oluyor. Ama Allah'ın izniyle ve sizin desteklerinizle sizin mutsuzluğunuzdan mutlu olmak isteyenleri burada yeneceğiz. Biz Antalya için çalışıyoruz ve Antalya için çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu parkı yapmadan önce burada neler yaşandı. Bana dediler ki 'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapacak' dediler. Bana bunları Konyaaltı sahilini yaparken de söylediler, bana bunları Boğaçayı'nı yaparken de söylediler. Ama bazılarının aklı 'Üstü park, altı otoparka yetmez. Bunun farklı bir versiyonunu Lara'da arıtma tesisimizde yaptık. Arıtma tesisimizin üstü yeşil alan, futbol sahası, altı arıtma tesisiydi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan olduğu dönemde açılışına gelmişti. Biz sizlerin ihtiyaçları için, memleketimizi güzelleştirmek, sizin hayatınızı kolaylaştırmak için çalışıyoruz"

'BİZİM İÇİN ÖNCE ANTALYA'

Parkı yapmak için çalıştıkları dönemde yaptırmamak için çalışanlara pabuç bırakmadıklarını vurgulayan Türel, "Konyaaltı'na 6 bin tane ağaç dikecekken "Menderes Türel yeşili yok ediyor' diyorlar. Manavgat Türkmeneli'nde binlerce ağaç dikiliyorken, 7-8 yıl önce yangında kelleşmiş alanı çekerek 'Menderes Türel ağaç kesti' diyorlar. Şimdi orası da bambaşka bir çevreci proje olarak Manavgatlıların hizmetinde. Şimdi Boğaçayı Projesi'ni yapacağımızda 'Menderes çevre katliamı yapıyor" diyorlar. Tabi şimdi bunu diyenlerin hepsi oralardan çıkmıyor. Biz bu parkı burada yapmaya çalışıyorken, bu parkı yaptırmayız diye direnenlere 'pabuç bırakmayız' demiştim. Antalya'nın faydasına, hayrına olacak ne varsa buna karşı çıkanlara pabuç bırakmayız. İşte bölgeye çok güzel bir park, altına da otopark yapıldı. Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını unuturlar. Üste parkada gelirler, yürüyüş yaparlar. Biz yaradandan dolayı yaratılanı seviyoruz, kimseyi ayırt etmeyiz. Bizim için önce Antalya, sonra siyaset diyoruz" ifadelerini kullandı.

PROJELERİNİ TANITACAK

Yaklaşmakta olan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'ne de değinen Türel, 14 Şubat'ta (bugün) Cam Pramit'te proje tanıtımlarını yapacağını belirterek "Yarın 14 Şubat sevgililer Günü, biz yarın ne yapıyoruz; saat 14.00'da  Cam Pramit'te 'Aşkım Antalya' diyoruz ve Antalya'ya yapılacak olan projelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bizim ki bitmeyen bir sevda, bizimki bir memleket sevdası. yarın açıklayacağız, inşallah bir sonraki dönem Antalya'ya metro geliyor inşallah. Bugün bu otopark burada hizmete giriyorsa, bu sizin sayenizde, sizlerin bize verdiği destek sayesinde. Biz olmasaydık ne altgeçitler yapılırdı, ne Şarampol Projesi yapılırdı. 30 Milyon TL'nin üzerinde bir kaynakla Şarampol'ü 'Efsane Geri Dönüyor' diyerek o eski şaşalı zamanına taşıdık. Bizim dönemimizde köprülü kavşaklar ve 11 kilometre raylı sistem yapıldı. Bizden sonra ne bir kavşak ekleyebildiler, ne de bir santimetre raylı sistem ekleyemediler. Şimdi görmek istemeyenler varsın görmesinler biz, biz bu güzellikleri Antalya'ya sizlerin sayesinde kazandırmaya devam edeceğiz. Biz kazandıkça, Antalya kazanıyor. Yine Antalya kazanacak, Allah'ın izni ve sizlerin desteği ile biz kazandıkça Antalya kazanacak" şeklinde konuştu.

'ANTALYA’YA ÇAĞ ATLATMAKTA KARARLIYIZ'

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç ise konuşmasında şunları söyledi:
‘İradenin de vizyonun da adı Menderes Türel’dir’ diyerek, “Artık açılışlara yetişemez hale geldik. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel o kadar çok iş yapmış ki, artık açılış yapmaktan yorulduk. Başkanım çok teşekkür ediyoruz. Şarampol Katlı Otoparkımız Cumhuriyet mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Biz geçen cumartesi lansman toplantımızı gerçekleştirdik. Bizim bir hayalimiz var. Muratpaşa daha iyi bir Muratpaşa hayaline ortak mısınız? Daha yaşanabilir bir Muratpaşa istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkan adayımız Gaye Doğanoğlu ve bütün Antalya adaylarımızla birlikte Antalya’nın hizmetkârı olmaya talibiz. Bu kenti yönetmek için önce irade sonra vizyon gerekiyor. 31 Mart’a kadar önümüzde bir süreç var. Hizmetin adı hizmetin ustası Menderes Türel ve ekip arkadaşları olarak bizler hep beraber Antalya’ya çağ atlatmakta kararlıyız. Şarampol Katlı Otoparkımız hayırlı uğurlu olsun” 


307 ARAÇ KAPASİTELİ OTOPARK
Yapılan konuşmaların ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, protokol üyeleri ve vatandaşlar ile birlikte kurdeleyi kesti. 307 araç kapasiteli otoparkın üzeri park ve yaşam alanı olarak düzenlendi. Projede çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, spor egzersiz alanı, 3 adet su havuzu ile oturma alanları yer alırken, Mekanik katlı park sistemine uygun şekilde tasarlanan proje, ihtiyaç dahilinde iki misli araç buradan istifade edebilecek şekilde hayata geçirildi.


Kaynak : Faruk ÇELİK, Ramazan BOZCA, Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...