Çevre Festivali için geri sayım

Muratpaşa Belediyesi'nin 19-21 Nisan tarihleri arasında 2'ncisini gerçekleştireceği Çevre Festivali için festival bandosu Bandominör şehre indi. Kazım Özalp Caddesi'nden tarihi Üç Kapılar'a kadar yürüyen bando eşliğinde 'Dünyaya nefes olalım' sloganıyla düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.

Güncel 15 Nisan 2019 17:25
Çevre Festivali için geri sayım
-A +A

Muratpaşa Belediyesi'nin 19-21 Nisan tarihleri arasında 2'ncisini gerçekleştireceği Çevre Festivali için festival bandosu Bandominör şehre indi. Kazım Özalp Caddesi'nden tarihi Üç Kapılar'a kadar yürüyen bando eşliğinde 'Dünyaya nefes olalım' sloganıyla düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.

'Doğaya, çevreye, ekolojiye, hayvanlara, bitkilere ve dünyaya aklımızı ve kalbimizi açıyoruz' diyerek yolculuğuna geçen yıl başlayan Muratpaşa Belediyesi Çevre Festivali'nin 2'ncisinin tanıtım çalışmaları için festival bandosu Bandominör, kent merkezine indi. Bandonun birbirinden hareketli parçalarla Kazım Özalp Caddesi'nden tarihi Üç Kapılar'a kadar yürüyüşüne Antalyalılar büyük ilgi gösterirken 'Dünyaya nefes olalım' sloganıyla düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.
Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 2'ncisini düzenleyeceği Çevre Festivali, 19 Nisan Cuma günü başlıyor. Festival, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da saat 11.00'de tarihi Kaleiçi Yat Limanı'nda gerçekleştirilecek deniz dibi temizliğiyle başlayacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve dalgıçlar, Kaleiçi Yat Limanı'nda dalarak dip temizliği gerçekleştirecek.

'MANDIRA FİLOZOFU' FESTİVALE GELİYOR
Festivalin ilk gününde saatler 14.00'ü gösterdiğinde Muratpaşa Kent Meydanı'nda stantlar açılacak, atölyeler çalışmaya başlayacak ve festival sahnesinde etkinlikler birbiri ardına devam edecek. Ekolojik Hijyen Malzemeleri, Kendi Elektriğini Üret, Benim Balkonum Benim Bahçem, Pet Şişelerden Mama Kabı ve Kuş Yuvası Yapımı, Kendi Parfümümü Yapıyorum gibi başlıklarda atölyelerin düzenleneceği festivalde ilk günün konuğu 'Mandıra Filozofu' karakteriyle tanınan Müfit Can Saçıntı olacak. Saçıntı, cuma günü saat 19.00'da başlayacak söyleşiye katılacak.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI

Festivalde ikinci gün Fener Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Parkı'nda gerçekleştirilecek ağaçlandırma çalışmasıyla başlayacak. Festival, cumartesi günü sahnesinde, İmece Dance Instructor, Sade Kaave ve Mavi Akustik gruplarını ağırlayacak. Muratpaşa Belediyesi'nin Çevre Festivali'nde son gün ise falez kıyı bandında yapılacak temizlikle başlayacak. Atölye çalışmaları, çocuklar için animasyon gösterisiyle Muratpaşa Kent Meydanı'nda devam edecek festivalin son gününde Shiva Dans Okulu, Burçin Önal Quartet ve Grup Kalender sahne alacak.

FOTOMARATON BAŞLIYOR
Festivalde ayrıca para ödüllü fotomaraton gerçekleştirilecek. Festival süresince çekilen fotoğrafları, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği, Antalya Fotoğraf Kulübü ve Muratpaşa Belediyesi'nden oluşan jüri değerlendirecek. Fotomaratonda birincilik ödülü 2 bin, ikincilik 1500 ve üçüncülük ödülü 1000 lira olarak belirlenirken mansiyon ve satın alma ödülleri de bulunuyor.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...