Cerrahlara izsiz tiroit eğitimi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 24-'dudak içinden izsiz tiroit ameliyatı' eğitim günleri tamamlandı.

Sağlık 30 Ekim 2019 14:44
Cerrahlara izsiz tiroit eğitimi
-A +A

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 24-'dudak içinden izsiz tiroit ameliyatı' eğitim günleri tamamlandı.

Eğitim seminerine, Türkiye genelindeki çeşitli merkezlerde görev alan genel cerrahi uzmanları katıldı. Eğitim semineri transoral endoskopik tiroit cerrahisinin teorik bölümüyle başladı. Sonrasında canlı cerrahi yapılarak katılımcılara ameliyat hakkında detaylı bilgi verildi. Aynı ameliyatın robot ile gerçekleştirilmesi konusunda da bilgiler paylaşıldı.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi genel cerrahi klinik öğretim görevlisi Doç. Dr. Bülent Dinç ve Ege Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilimdalı öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Makay tarafından gerçekleştirilen eğitim, cerrahlar tarafından dikkatle takip edildi. Doç. Dr. Dinç çalıştayın çok verimli geçtiğini, toplantıya ilginin fazla olmasından dolayı ilerleyen zamanlarda bu tip bilimsel programların tekrarlanabileceğini kaydetti.

Çalıştay hakkında bilgi veren Doç. Dr. Dinç, bu tekniklerin dünyada yeni gelişen yaklaşımlar olduğunu ve ülkemizde de bu ameliyatları dünya standartlarında uygulayabilen merkezler olduğunu belirtti. Eğitimin altını çizen Doç. Dr. Dinç bu ve benzeri bilimsel toplantılara ilgi duyan cerrahlara, izsiz tiroit ameliyatı yöntemini öğreterek yaygınlaşmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...