BÜYÜKŞEHİR KEMER’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4,5 yılda Kemer'e devam eden projelerle birlikte toplam 260 milyon liralık yatırım yapıldı. Liman Caddesi düzenlemesi ile Kemer’in çehresi değişti.

Güncel 25 Ekim 2018 18:48
BÜYÜKŞEHİR KEMER’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4,5 yılda Kemer'e devam eden projelerle birlikte toplam 260 milyon liralık yatırım yapıldı. Liman Caddesi düzenlemesi ile Kemer’in çehresi değişti.

“1980 model Kemer’i 2020 model yapacağız” diyerek yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son 4,5 yılda Kemer’in geleceğine yönelik önemli yatırım ve hizmetleri hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ile ilçenin geleceğe yönelik eksikleri tamamlanırken, Kemer daha modern bir görünüme kavuştu.

ASAT’TAN 205 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Kemer’e en büyük yatırımlar Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. ASAT, devam eden projelerle birlikte Kemer’e 205 milyon liralık yatırım yaptı. Kemer’de yıllardır içme suyu sorunu çeken merkeze uzak mahalleler suya kavuştu. 71 kilometrelik içme suyu hattı döşendi. Kemer Merkez, Ovacık, Çıralı, Kiriş, Tekirova, Beldibi içme suyu inşaatı yapım işiyle 12 mahalleyi kapsayan dev bir içme suyu projesi hayata geçirildi. 7 kilometrelik kanalizasyon hattı döşendi. Yağmur suyu sorununa ise inşa edilen drenaj kanalları ile çözüm bulundu.

BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ YAPILIYOR

Kemer’in denizini de gözü gibi koruyan ASAT, yaklaşık 200 milyon TL bütçeli Kemer İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini de ilçeye kazandırıyor. Adeta bir tatil köyü havasında planlanan arıtma tesisinde altta arıtma, üzerinde futbol sahaları, kafeteryalar, park alanları, yürüyüş alanları olacak. Ayrıca Kemer bölgesinde faaliyet gösteren arıtma tesisleri de 18 milyon liralık bütçeyle rehabilite edildi.

LİMAN CADDESİ BÜYÜLÜYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer’in en işlek Caddesi olan Liman Caddesi’ni modern bir görünüme kavuşturdu. Süs havuzları, peyzajı, kent mobilyaları, aydınlatması, doğal zemin kaplaması, gölgelikleri ve bina kaplamaları ile bambaşka bir görünüme kavuşan cadde Kemer'e modern bir kimlik ve vizyon kazandırdı. Liman Caddesi ilçenin çekim merkezi haline geldi.

KEMER’DE ASFALTLANMAYAN YOL KALMADI
Büyükşehir Belediyesi, Kemer’de sorumluluğunda bulunan caddelerde asfaltlanmadık bir metre yol bırakmadı. Kemer’in giriş yolu olan Atatürk Caddesi, sıcak asfaltla kaplanarak, ilçeye yakışır hale getirildi. Çıralı’dan Beycik’e kadar yollar sıcak asfaltla kaplandı.

KAVŞAKLARIN ALTYAPISI BÜYÜKŞEHİR’DEN

Karayolları tarafından yapılan Kemer girişteki katlı köprülü kavşakların inşaatı sırasında su, kanalizasyon deplasesi için kaynak sorunu ortaya çıktı. Kemer’e hizmetin aksamaması için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, 11 milyonluk bir bütçe ile kavşakların alt yapısını tamamladı. Katlı kavşaklar Büyükşehir’in katkısıyla hızlı şekilde bitti.

YENİ YAŞAM ALANLARI
Kemer’in sosyal ve kültürel hayatına katkı koyan Büyükşehir Belediyesi, ASMEK, AKBEM, ASFİM ve Anaokulu projelerini hayata geçirdi. Kemer ASMEK’te bine yakın kursiyere 18 branşta eğitim verildi ve verilmeye devam ediyor. AKBEM, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri kursları ile öğrencilerin derslerine katkı koyuyor. ASFİM ile Kemerliler ücretsiz spor yapıyor, sağlıklı yaşamla buluşuyor.

DENİZ OTOBÜSÜ ON BİNLERİ TAŞIDI

Önceki dönemde çürümeye terk edilen Deniz Otobüsleri ile Kemer ve Antalya deniz ulaşımıyla da bağlandı. 4.5 yılda yaklaşık 150 bin yolcu taşıyan Deniz Otobüsleri, Kemer’in turizmine ve ticaret hayatına katkı koydu.

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...