Büyükşehir’in kütüphane gururu

Kütüphaneleri bire cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Herkes İçin Kütüphane Projesi toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da kütüphane denilince ilk akla gelen kurumun Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi

Eğitim 2 Ekim 2018 17:48
Büyükşehir’in kütüphane gururu
-A +A

Kütüphaneleri bire cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Herkes İçin Kütüphane Projesi toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da kütüphane denilince ilk akla gelen kurumun Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yerel yönetim kütüphanelerinin köklü bir değişim ve gelişimle bölgelerindeki vatandaşlar için birer “cazibe merkezi” haline gelmelerini amaçlayan Herkes İçin Kütüphane Projesi ilgili Belek’te düzenlenen toplantıya katıldı.
 Türel, 26 farklı ülkeden toplam 250’ye kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantının kapanışında Antalya ile birlikte projeye üye olan Türkiye’den 51 belediyeyi temsilen bir konuşma yaptı. Kütüphanelerin birer toplum merkezi görevini üstlendiğini ifade eden Türel, tüm Antalyalılara eğitim, iletişim ve kültür gibi konularda katkı sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Türel, medeniyetlerin yükselişinde kitap ve kütüphane ilişkisinin öneminin altını çizdi.

KÜTÜPHANELER CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR
Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında önemli faaliyetlerin gerçekleştirildiğine vurgu yapan Başkan Türel, “HİK Projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyemize yaklaşık 250 bin liralık teknolojik donanım bağışı yapıldı. Yoğun ve meşakkatli bir sürecin sonunda uluslararası kütüphanecilik faaliyetlerine dair örnekleri Antalya’mıza kazandırdık. Kütüphaneleri cazibe merkezi haline getirmeye yönelik atölyeler, sergiler, konserler, söyleşiler düzenledik.” dedi

KÜTÜPHANE DENİLİNCE AKLA BÜYÜKŞEHİR GELİYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’da kütüphane denilince akla ilk gelen kurum olduğuna dikkati çeken Başkan Türel, “Herkes İçin Kütüphane Projesi ile biz çok şey öğrendik. Öğrendiklerimizin hepsini de hemşerilerimizle paylaştık” dedi. Kütüphaneleri birer toplum merkezine dönüştürerek kadınlara, yaşlılara, gençlere iletişim ve kültür gibi konularda katkıda bulunarak yaşam kalitelerini arttırmalarına destek olduklarını belirten Türel, “HİK projesinin bizlere sağladığı en büyük yarar kütüphane kullanım oranlarımızda yaşanan artış olmuştur” dedi.  
 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...