Büyükşehir her yerde

MOBİL HİZMET MANAVGAT KIRSALINDA

Güncel 3 Aralık 2018 15:29
Büyükşehir her yerde
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Manavgat'ın Beşkonak bölgesinde kırsal mahallelerde yaşayan 4 bin 958 çocuk, genç, yaşlı bireye sağlık hizmetinin yanı sıra kuaför hizmeti verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Sağlık İşleri Dairesi başkanlıkları kırsal bölgelerde oturan hasta, yaşlı, çocuk ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor. Çalışmaya, doktor, hemşire, sosyolog, psikolog, kuaför ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik bir ekip katıldı. Manavgat'ın Beşkonak bölgesinde Yeşilbağ, Değirmenözü, Ballıbucak, Çaltepe, Kırkkavak, Gaziler, Düzağaç, Burmahan, Altınkaya, Sağırin, Çardak, Kızıldağ, Beydiğin, Karabük, Beşkonak mahallelerinde yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yerinde hizmet verildi.

UYGULAMALI ANLATIM

Çocuklara diş doktoru tarafından, diş temizliği, bakımı ve fırçalama teknikleri uygulamalı anlatıldı. Ayrıca diş macunu, diş fırçası, konuyu anlatan broşür ve boyama kitapları hediye edildi. Sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi aileler de tespit edilerek sosyal kart talepleri alındı. Sosyologlar evlerde incelemelerde bulundu.

DOKTORLAR MUAYENE ETTİ

Bakıma ihtiyaç duyan hastalar ve engellileri evlerinde ziyaret eden sağlık ekipleri, sağlık kontrollerini gerçekleştirdi. Ayrıca hasta olan yaşlı kadın ve erkekler tek tek muayene edildi. Tansiyonları ve şekerleri ölçülen hastaların sağlıkla ilgili şikayetleri dinlendi.

KUAFÖR HİZMETİ ALDILAR

Mobil kuaför TIR'ında ise genç, yaşlı ve çocuklara saç kesimi, tıraş, cilt bakımı, el ve ayak tırnakları bakımı konularında hizmet verildi. Cilt bakımı yaptıran ve kuaför hizmeti alan kadınlar büyük mutluluk yaşadı. Çocukların da saçları tıraş edildi. Kız çocukları ise saçlarını istedikleri şekilde ördürdü.
Manavgat'ta gezici sağlık ve sosyal hizmet ekipleri 4 bin 958 kişiye ulaştı. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...