BES’ten elektrik zammı tepkisi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, son gelen yüzde 14,9 zamla beraber bir yılda elektriğe toplam yüzde 60 zam yapıldığını belirtti.

Güncel 4 Ekim 2019 15:59
BES’ten elektrik zammı tepkisi
-A +A

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, son gelen yüzde 14,9 zamla beraber bir yılda elektriğe toplam yüzde 60 zam yapıldığını belirtti.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şubesi geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci ‘Yeni Ekonomik Program’ ve ‘Toplu İş Sözleşmesi’ (TİS) süreci ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şube binasında yapılan basın açıklamasında konuşan BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, pakette yer alan Vergi Reformu bölümünde verginin tabana yayılacağı ve kurumlar vergisinin kademeli olarak düşürüleceğini belirten Mol, "Bunun anlamı da şudur. ‘Sermayeden daha az, ücretliden ve yoksuldan daha fazla vergi alacağız.’ Vergiyi tabana yayma; en alt gelir grubundan, gelirin bölüşümünde tabanda yer alan en geniş kesimden daha çok vergi alma hesabının yapılmasıdır" dedi.
Son gelen yüzde 14,9 zamla beraber bir yılda elektriğe toplam yüzde 60 zam yapıldığını hatırlatan Mol şöyle konuştu:

ÇÖZÜM YİNE İNŞAAT SEKTÖRÜ
"Bir önceki ekonomik programda sanki hiç denenmemiş gibi, işsizliği önlemek için bulunan çözüm gene "inşaat" oldu. Hükümet işsizliğin düşürülmesi için inşaat sektörünün daha fazla desteklenmesi kararını aldı. Programda, destekleyici emeklilik adı altında bireysel emeklilik sisteminin yaygınlaştırılması hedef haline getirilmiştir. Kısacası Yeni Ekonomik Programın özeti; emekçiye daha az ilaç, daha az sağlık hizmeti, daha çok vergi, kendi cebinden karşıladığı emeklilik. TİS sürecinde de, açıklanan ekonomik programlarda da görüldüğü üzere, ekonomik krizin faturasını vergi adaletsizlikleri ile her güne yenisi eklenen zamlarla, hız kesmeyen enflasyona rağmen sefalet oranlarında maaş zamları ve artan güvencesizlikle biz kamu emekçilerine kesiyor"
 
 

Kaynak : Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...