BAYRAM TEFTİŞİ

TÜREL, CANLI HAYVAN BORSASI’NI İNCELEDİ

Güncel 16 Ağustos 2018 18:18
BAYRAM TEFTİŞİ
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Canlı Hayvan Borsası alanında inceleme yaptı. Kurban Bayramında ücretsiz kesimin yapılacağı Kömürcüler Hayvan Pazarı Antalya'nın hayvan ticaretine katkı sağlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB)ortak girişimiyle Döşemealtı ilçesine bağlı Kömürcüler Mahallesi'nde Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Alanı'nda çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATB Başkanı Ali Çandır, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ile birlikte hayvan borsasının kurulacağı Kömürcüler'deki 55 dönüm arazide yaklaşan Kurban bayramı öncesi inceleme yaptı. Başkan Türel Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici'den bilgi aldı.

KURBANDA ÜCRETSİZ KESİM
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın çok önemli bir eksikliğini giderdiklerine değinerek, “Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Hayvan Pazarı alanı en azından Kurban Bayramı'nda geçici hizmet verecek duruma geldi. Hem hayvanlarını satmak isteyen esnafımız, burada hayvanlarını ücretsiz olarak barındırabilecek, hem de kurban vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız ücretsiz kesimle kurbanlarını kestirebilecek" dedi.

BORSA KISMINI TAMAMLAMAK İSTİYORUZ
Öncelikle borsa kısmını tamamlamak istediklerini belirten Başkan Türel, “İnşallah bayramdan sonra kalan kısımların hizmet vermesi için de ihalemizi eylül sonunda yapacağız. Eylül ayı meclisimizde alınması gereken kararları inşallah tamamlarız. Borsamızın büyük bir katkısı oluyor. Bu bizim için bir başlangıç bir itici güç olacak. Şirketimizin ortağı olarak sermaye payını da nakit olarak inşallah onlarda ödeyeceklerini ifade ediyorlar. O sermaye payı ile hemen ihalenin yapılması ile birlikte bizde büyükşehir olarak kendi payımıza düşen yüzde 70'i sermaye payını ödeyerek burayı en kısa zamanda tamamlayacağız" diye konuştu.

KAÇAK KESİM ÖNLENECEK

Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Antalya'da en güzel şekilde kendi bölgesinde ki hayvancılık sektörüne katkı sağlayacak bir borsayı, ileride kesimhaneyi burada tamamlamak üzere hizmeti sunmuş olacağız. Sektörün içinde bulunan arkadaşların burada mutlaka ticari faaliyetlerini en güçlü bir şekilde sürdürmeye yönelik yaklaşım gösterirse o zaman başarılı oluruz. Ben bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Bu işin en önemli amacı kaçak kesimlerin önlenmesidir. Şimdi çok daha güçlü bir şekilde kaçak kesime karşı bir mücadele verilebilir hale geliyoruz."

HAYALDİ GERÇEK OLDU
ATB Başkanı Ali Çandır da yıllardır dile getirilen Canlı Hayvan Borsası'nın şu an fiziki durumunun bu seviyelere gelmesinde ki mutluluğunu dile getirerek; 'Geçmişte kurduğumuz hayallerden bu duruma gelmek gerçekten çok sevindirici. Şu anda bayram telaşıyla biraz eksiklerimiz olabilir. Gelinen seviyeyi iyi bir başlangıç olarak görüyorum. İnşallah eylül-ekim gibi gerçek hedeflediğimiz borsayı tamamlayacağız" dedi.

'ANTALYA'YA YAKIŞAN PAZAR'

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ise 1990'dan bu yana oda başkanı olduğunu hatırlatarak, “Her yıl bu konu konuşuldu ve konuşulduğuyla kaldı. Sayın Başkanımıza hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Antalya'ya 10 fabrika değerinde bir pazar kazandırdı. Burası Antalya'ya yakışır bir hayvan pazarı olacak" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...