BAŞKENTTE MİLLİ HAMLE

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, ülkemizin başlattığı millileşme projesini, Türkiye’nin liderlik hedefleriyle erdemli bir gücün doğuşu olarak gördüklerini söyledi

Güncel 10 Ekim 2018 14:14
BAŞKENTTE MİLLİ HAMLE
-A +A

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, ülkemizin başlattığı millileşme projesini, Türkiye’nin liderlik hedefleriyle erdemli bir gücün doğuşu olarak gördüklerini söyledi.

Sağlık Bakanlığı ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen Halk Sağlığı Günleri programı Ankara’da başladı. Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Halk Sağlığı Günleri’ni her yıl farklı bir tema ile ele aldıklarını, bu yılki programın da ülkemizin başlattığı yerlileşme ve millileşme hamlesine destek amacıyla ‘Sağlıkta Millileşme ve Yerlileşme’ başlığı altında düzenlendiğini kaydetti.


SÖMÜRÜ DÜZENİNE KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

Millilik ve yerlilik hedeflerinin, Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltarak maddi gücünü tahkim etme arayışından çok daha öte değeri olduğunu söyleyen Kuluöztürk, sağlıkta ve hayatın bütün alanlarında üretimin millileşmesini, insan merkezli medeniyet anlayışlarının bu kadim topraklarda yeniden şahlanışı olarak nitelendirdiklerini belirtti. Kuluöztürk, “Kapitalist düzen varlığını, yığınları köleleştirmeye bağlamış, ahlaka ve vicdana saldırmaya devam ediyor. Millileşme Davası, madde saltanatı ve sömürü düzenine karşı, Hakkı temsil etme, insanlık onurunu koruma, insanı yaşatma, insanı yüceltme davası olmalıdır” dedi.

 ‘SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİK’

Sağlık-Sen olarak, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözme, mali ve özlük haklarını geliştirme konusunda üzerlerine düşen sendikal sorumluluğu yerine getirdiklerini belirten Kuluöztürk, bunun yanı sıra sağlık ve sosyal hizmet politikalarına da katkı sunduklarını da vurguladı. Kuluöztürk “Sorumlu sendikacılık anlayışı gereği bu çalışmalarımızı daha geniş kitlelere taşıyarak sürdüreceğiz. Sempozyumumuza katılarak bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm panelistlerimize, bürokratlarımıza, bizi yalnız bırakmayan sağlık çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.


'SAĞLIKTA SESSİZ DEVRİM OLDU'

Sağlıkta sessiz bir devrim gerçekleştiren Türkiye’nin, sadece ülkemizde değil, dost ve kardeş pek çok ülkeye götürdüğü sağlık hizmetleriyle de küresel vizyonunu, insanlık davasını ortaya koyduğunu belirten Kuluöztürk, “Sağlığı koruma ve geliştirme politikalarında, tıbbi bilgi ve teknolojik gelişimde, Türkiye’nin liderlik hedeflerini de, insanlığı ve küresel sağlığı tröstlerin insafından kurtaracak erdemli bir gücün doğuşu olarak görüyor ve önemsiyoruz.” dedi.
 


Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Falezlerde ceset şoku

Falezlerde ceset şoku

17:18 14 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...